W małżeńskim sosie...

Jakie wyzwania stoją przed młodym małżeństwem? Czy po ślubie coś się zmienia? Zderzenie oczekiwań z rzeczywistością. Razem czy osobno, czyli zostajemy w domu rodzinnym czy wyfruwamy z gniazda? Pierwsze zgrzyty w małżeństwie. Te i inne tematy poruszamy w tej części programu.

Krzysztof: "Co do porządków, ja mógłbym być tolerancyjny wobec niewielkiego bałaganu, czy tego, że jest bieżący dzień w tygodniu i coś sobie leży na kanapie, bo musi być użyte następnego dnia rano i nie mamy żadnych gości, ale wizualnie psuje mojej małżonce odbiór naszego mieszkania, no więc staram się o to dbać, bo to wiele pracy nie kosztuje".

W cyklu audycji "Przepis na Rodzinę" poruszamy różne aspekty życia rodzinnego, ważne dla posiadających lub planujących własną rodzinę. Razem z zaproszonymi gośćmi - terapeutą rodzinnym oraz parami/małżeństwami mieszkającymi we Wrocławiu poszukujemy najlepszych składników do stworzenia zdrowej, szczęśliwej rodziny. Zdajemy sobie sprawę, że jeden uniwersalny przepis na rodzinę nie istnieje, jednak liczymy na to, że z tych wspólnych dyskusji każdy ze słuchaczy wybierze coś dla siebie i swojej rodziny.

Naszymi gośćmi są:

Urszula Neumann - socjolog rodzinny, pedagog, dyrektor Akademickiej Poradni Rodzinnej "Sychar".

Monika i Krzysztof Pokorscy - małżeństwo od sierpnia 2012 roku. Ona ma 25 lat, pochodzi spod Częstochowy i pracuje jako menadżer w jednym z wrocławskich hoteli. On jest dwa lata starszy, pochodzi spod Wrocławia i jest pracownikiem samorządowym.

Program prowadzi:

Kamil Kusiak