Rodzina z pieprzem i wanilią, czyli bierzemy rodzinę w świat!

Rodzina prawie w komplecie
Rodzina prawie w komplecie.

Czy można spakować całą, czteroosobową rodzinę i zabrać ją na rok w podróż dookoła świata? Jak to się robi? Z czym to się je? Czy rodzina i dzieci oznaczają koniec własnych planów i marzeń? Jak wyjść poza ramy, które sami sobie narzucamy? O tym wszystkim dowiecie się w tym odcinku naszego programu.

Bartek: "Spotkaliśmy się z żoną nie raz, nawet wśród znajomych z takimi sytuacjami, że ludzie narzucają sobie dodatkowe ramy we własnych głowach i niepotrzebnie się blokują. My staraliśmy się zawsze te nasze dzieci gdzieś tam wozić i wypychać na różne wyjazdy, krótsze i dłuższe i staraliśmy się nie postrzegać dzieci jako ograniczenie. To są nasze dzieci i razem wszystko robimy".

W cyklu audycji "Przepis na Rodzinę" poruszamy różne aspekty życia rodzinnego, ważne dla posiadających lub planujących własną rodzinę. Razem z zaproszonymi gośćmi - terapeutą rodzinnym oraz parami/małżeństwami mieszkającymi we Wrocławiu poszukujemy najlepszych składników do stworzenia zdrowej, szczęśliwej rodziny. Zdajemy sobie sprawę, że jeden uniwersalny przepis na rodzinę nie istnieje, jednak liczymy na to, że z tych wspólnych dyskusji każdy ze słuchaczy wybierze coś dla siebie i swojej rodziny.

Naszymi gośćmi są:

Urszula Neumann - socjolog rodzinny, pedagog, dyrektor Akademickiej Poradni Rodzinnej "Sychar".

Błażej Kotełko - z zawodu informatyk i menedżer, prywatnie mąż uroczej podróżniczki Beaty oraz ojciec ciekawych świata dzieci: Bereniki (14) i Bernarda (10).  Wrocławianie z zamiłowaniem do niespodziewanych podróży. Kilka lat temu razem objechali z plecakami świat dookoła (relacje na: www.hoparoundtheglobe.com) i wciąż uprawiają turystykę niezorganizowaną. Obecnie jedną nogą mieszkają już w Londynie.

Berenika Kotełko -  lat 14.

Program prowadzi:

Kamil Kusiak