Jaka para do gara?

Wszyscy goście w komplecie
Wszyscy goście w komplecie

Jak rozpoznać, że to ta/ten na całe życie? Kiedy powiedzieć TAK? Na co się porywamy planując małżeństwo? Czy małżenstwo jest w modzie? Na te i inne pytania staramy się odpowiedzieć w tym odcinku naszego programu.

Gosia: "Jak poznać, że to ta właściwa osoba? To jest zawsze decyzja. Tego nie możemy oprzeć na uczuciach, bo uczucia są zmienne [...]. Na pewno ważny jest wspólny świat wartości. Nie trzeba zgadzać się we wszystkim [...], ale na pewno trzeba mieć wspólne zdanie w najważniejszych kwestiach, wspólny pomysł na życie, na miłość, na wychowanie dzieci..."

W cyklu audycji "Przepis na Rodzinę" poruszamy różne aspekty życia rodzinnego, ważne dla posiadających lub planujących własną rodzinę. Razem z zaproszonymi gośćmi - terapeutą rodzinnym oraz parami/małżeństwami mieszkającymi we Wrocławiu, poszukujemy najlepszych składników do stworzenia zdrowej, szczęśliwej rodziny. Zdajemy sobie sprawę, że jeden uniwersalny przepis na rodzinę nie istnieje, jednak liczymy na to, że z tych wspólnych dyskusji każdy ze słuchaczy wybierze coś dla siebie i swojej rodziny.

Naszymi gośćmi są:

Urszula Neumann - socjolog rodzinny, pedagog, dyrektor Akademickiej Poradni Rodzinnej "Sychar".

Małgorzata i Michał Zdunek - małżeństwo od sierpnia 2011, oboje są lekarzami: on weterynarz, ona kończy specjalizację z chorób wewnętrznych, w marcu 2013 ma przyjść na świat ich pierwsze dziecko, oboje zaangażowani są w rozwój naprotechnologii.

Barbara Łoś i Jarek Lenarczyk - są razem od 2,5 roku, zaręczyli się w sierpniu, a w lipcu przyszłego roku planują ślub; Basia ma 26 lat, studiuje medycynę, planuje zostać pediatrą; Jarek ma 24 lata i również jest studentem medycyny.

Program prowadzi:

Kamil Kusiak

Sondę przygotowała:

Kornelia Surdej