Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Szlachetna paczka

Szlachetna Paczka już od 12 lat łączy potrzebujących z osobami, które chcą i lubią pomagać. Akcja obejmuje wiele miast w Polsce, w tym również Wrocław. Trwa nabór na wolontariuszy m.in. na osiedlu Krzyki, Stare Miasto, Karłowice, Biskupin oraz Dąbie.

Wolontariat Szlachetnej Paczki trwa od października do początku stycznia. W ramach swoich zadań wolontariusze realnie pomagają ludziom ze swojej okolicy, który dotknął problem ubóstwa. Jednocześnie uczestniczą w szkoleniach przygotowujących do pracy, współpracują z darczyńcami przygotowującymi paczki dla rodzin oraz innymi wolontariuszami.

Szlachetna Paczka jest skierowana do rodzin, które chcą realnej zmiany w swoim życiu. Pomoc ma być impulsem do zmian, inspiracją do działalnia i wzięcia odpowiedzialności za swoje życie. Do projektu nie właczane są osoby, których postawa jest rozczeniowa.

Aby wystartować w programie należy mieć ukończone 18 lat. Wolontariuszami Szlachetnej Paczki zostają osoby, które są wytrwałe w dążeniu do celu, jednocześnie poszukują kreatywnych rozwiązań oraz mają łatwość w nawiązywaniu kontaktów.

Zgłoszenia na wolontariat są przyjmowane na stronie internetowej Super W.