"Niepodległość. Fotograficzna podróż w czasie" - warsztaty rodzinne w Muzeum Pana Tadeusza

źródło: materiały prasowe

Z okazji Święta Niepodległości Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na rodzinną wyprawę w czasie do Polski lat dwudziestych XX wieku. Tego dnia będzie można także wziąć udział w wyjątkowym zwiedzaniu ekspozycji pod hasłem "Polskie drogi do wolności".

Warsztaty rodzinne: Niepodległość. Fotograficzna podróż w czasie rozpoczną się o godz. 11.00. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się jak ubierano się i spędzano czas w Polsce lat XX. Obejrzą dawne fotografie, a następnie z pomocą rekwizytów i strojów wcielą się w rolę mieszkańców międzywojennej Polski, wykonają też pamiątkowe zdjęcie metodą "camera obscura". Na pamiątke każdy uczestnik otrzyma wykonane przez siebie zdjęcie.

Po zakończeniu warsztatów, od godz. 12.00, będzie można wziąć udział także w specjalnym zwiedzaniu ekspozycji muzeum pod hasłem "Polskie drogi do wolności". W czasie spotkania uczestnicy przejdą przez całą ekspozycję Muzeum, poznając historię Polski od czasów Rzeczypospolitej Szlacheckiej, poprzez rozbiory, powstania narodowe, okres drugiej wojny światowej i okupacji, aż po czasy Solidarności i obalenia komunizmu. Omówiony zostanie historyczny kontekst powstania Pana Tadeusza oraz znaczenie utworu jako "narodowej relikwii" i "skarbnicy polskości". Uczestnicy zwiedzą też sale poświęcone bohaterom Polski współczesnej: Janowi Nowakowi-Jeziorańskiemu i Władysławowi Bartoszewskiemu.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłątny. Zapisać można się mailowo: edukacja-mpt@ossolineum.pl lub telefonicznie: 71 75 50 651 do 654
 
 
 
źródło: materiały prasowe
Termin: 
11.11.2016 (piątek), 11.00
Tagi: