Rodzinna niedziela 14 sierpnia na Wyspie Słodowej

Kolejna sierpniowa niedziela na Wyspie Słodowej upłynie pod znakiem rozgrywek w warcaby oraz rozmaite gry planszowe, a także relaksacji, medytacji i zdrowej kuchni. Spragnionych ruchu zaprosimy udziału do grach i zabawach przygotowanych przez Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka i do gry w squasha. Piknik potrwa od 13.00 do 19.00, wstęp wolny.

W każdą niedzielę wakacji na Wyspie Słodowej działa plenerowa wypożyczalnia gier planszowych. Za każdym razem w ręce uczestników trafia ponad 100 gier, a ich zasady tłumaczą doświadczeni animatorzy. Wśród tytułów znajdziemy zarówno najnowsze propozycje polskich i zagranicznych wydawców, jak również ulubione i sprawdzone tytuły. Spotkania z grami planszowymi to świetny sposób, żeby miło spędzić czas w gronie rodziny lub znajomych. Wszyscy - od najmłodszych do seniorów - odnajdą tutaj rozrywkę dla siebie. W planszówki zagrać można przy stolikach lub zabierając je na koc czy karimatę.

Ponadto podczas pikniku będzie można zagrać w warcaby z prawdziwymi mistrzami tej gry - zawodnikami OKS Sokół Wrocław. Na Wyspie Słodowej pojawi się też pełnowymiarowy szybowiec! Będzie można do niego wsiąść, a także zmierzyć się z niełatwą sztuką latania, słuchając rad profesjonalistów. Instrukcji na temat pilotażu udzielą przedstawiciele Aeroklubu Wrocławskiego.

Na Wyspie stanie także ścianka do squasha, a porad na temat zasad gry udzielać będą instruktorzy Centrum Sportowego Hasta la Vista. Gry i zabawy ruchowe poprowadzi także Wrocławskie Centrum twórczości Dziecka. W programie zaplanowane są animacje plenerowe opierające się na zabawach i integracji m.in. metodą KLANZY. Zabawy te integrują dużą grupę, umożliwiając wszystkim wspólną, aktywną zabawę, bez podziału na bawiących się i obserwatorów. Uczestnicy zabaw będą mogli przenieść się w czasie, sprawdzić, jak jest we wnętrzu balonu lub pod taflą kolorowej powierzchni. A wszystko to przy dźwiękach wesołej muzyki! Zaproszeni są wszyscy, bez względu na wiek.

Natomiast przy stoisku Stowarzyszenia Yogis będzie się można zrelaksować, poćwiczyć jogę, medytację, pomalować twarz oraz dłonie zgodnie z hinduskim zwyczajem dekorowania dłoni i stóp skomplikowanym wzorem ze sproszkowanych liści henny (mehendi), a także zasięgnąć porad dot. zdrowej kuchni. Prezentacje książek przygotuje wrocławskie Wydawnictwo EMKA.

W strefie gastronomicznej gofry, lody i kawa i wusztzkarry!

Udział w pikniku jest BEZPŁATNY.

W razie niepogody piknik może zostać odwołany.

Wydarzenia na Wyspie Słodowej organizuje Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami. Program "Wyspa na Weekend" jest finansowany ze środków Gminy Wrocław.

Termin: 
14.08.2016 (niedziela), 13.00 do 19.00
Tagi: