Ferie zimowe w Magnolia Park

ferie zimowe, magnolia, wrocław, centrum handlowe, wystawa
Ferie w Magnolii

Magnolia Park przygotowała specjalne atrakcje na ferie. Wystawa, warsztaty edukacyjne, nauka wschodnich sztuk walki - to tylko kilka z nich. Oto przynajmniej trzy powody, dla których warto wyjść z domu. Zdaniem Tomasza Waszkiewicza, dyrektora Magnolia Park, rodziny nigdzie indziej nie znajdą tak licznych i różnorodnych atrakcji. "Po raz kolejny udowadniamy, że rozrywka może być mądra, rozwijać umiejętności i kreatywność, a przy okazji bawić i zbliżać" - dodaje.

Chiny w środku Wrocławia

Jednym z powodów, aby wyjść z domu jest wyjątkowa, bezpłatna ekspozycja, którą od poniedziałku znajdziemy na pierwszym piętrze galerii (obok sklepu Smyk). Wystawa ,,Terakotowa Armia, skarby starożytnych Chin” przybliża najciekawsze osiągnięcia chińskiej cywilizacji. To między innymi 50 naturalnej wielkości posągów armii chińskiej. W Magnolia Park zobaczymy ekspozycję wyjątkowych monet, znaną na całym świecie ceramikę, tradycyjne stroje oraz przykłady historycznej broni białej. Wystawa była prezentowana w Magnolia Park w 2014 roku i cieszyła się sporym zainteresowaniem odwiedzających.

Warsztaty edukacyjne

W ferie warto odwiedzić salę zabaw dla dzieci Labibu, która przygotowała warsztaty tematyczne dla dzieci do 13 roku życia (od poniedziałku do piątku od 11.00-17.00). W poniedziałki uczestnicy odkryją w sobie dusze artystów - ozdobią kubki, stworzą kalendarze, zaprojektują maski karnawałowe. Wtorki to propozycja dla aktywnych - uczestnicy porywalizują na torze przeszkód lub podczas meczu piłkarskiego. W środy sala zabaw Labibu przygotuje kuchenne rewolucje - mali kucharze przemienią się w szefów kuchni i skomponują swoją własną pizzę. Czwartek będzie dniem imprez. Dzieci nauczą się tańca, którym pochwalą się podczas wspólnej zabawy. Koniec tygodnia upłynie pod znakiem dekorowania ciasteczek i tworzenia biżuterii. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w sali zabaw Labibu oraz na stronie internetowej.

Nauka sztuk walki i kinowe hity

Inny rodzaj obcowania z rozrywką proponuje kino Helios w Magnolia Park. Multipleks specjalnie na ferie przygotuje gry i zabawy. W pierwszym tygodniu ferii (między 1 a 9 lutego, 10.00-16.00) wspólnie z dziećmi i młodzieżą z Wrocławskiego Klubu Sportów Azjatyckich "Budokan" przedstawi tajniki wschodnich sztuk walki. Z kolei od 8 do 12 lutego (10.00-16.00) zaprosi miłośników LEGO do tworzenia konstrukcji z klocków, a pozostałe dzieci na wspólne zabawy plastyczne i artystyczne. Dodatkowo zobaczą hity filmowe, takie jak m.in.: "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy", "Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa", "Barbie: tajne agentki", czy "Odlotowa przygoda".

Przy sprzyjającej pogodzie, na placu przed Magnolia Park, młodzież ma do dyspozycji boisko koszykarsko-siatkarsko-tenisowe oraz strefę do Street Workoutu, a dzieci odnowiony plac zabaw. Dodatkowo, przez całe ferie, na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, galeria zaprosi do udziału w konkursach, w których do wygrania będą Karty Podarunkowe Magnolia Park.

Miejsce: ul. Legnicka 58

Wstęp: wolny

Termin: 
01.02.2016 (poniedziałek) (Całodzienne) do 12.02.2016 (piątek) (Całodzienne)
Tagi: