"Idź z Duchem Gry" - zabawa miejska

gra miejska, zabawa drużynowa, ESK2016
Idź z Duchem Gry

Na niecały miesiąc przed Weekendem Otwarcia Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 zaprasza wrocławian do udziału w drużynowej grze miejskiej (sobota, 19 grudnia) nawiązującej do "Przebudzenia" - spektakularnego styczniowego pochodu Czterech Duchów Wrocławia w reżyserii Chrisa Baldwina. Będzie to największe wydarzenie w powojennej historii miasta. Już teraz można poczuć się jego częścią, wystarczy pójść z Duchem Gry.

Z duchem gry

Każda drużyna otrzyma mapkę z trasą gry. Obejmie ona najbardziej charakterystyczne miejsca związane z kulturą, w tym Narodowe Forum Muzyki, Kino Nowe Horyzonty czy galerię BWA Design. Gra miejska polegać będzie na rozwiązywaniu wręczanych przez Duchy Wrocławia zadań. Przyda się wiedza o kulturze i historii miasta oraz odrobina sprytu. Na najlepszych czekają nagrody specjalne, na wszystkich natomiast prezenty od Europejskiej Stolicy Kultury. Uczestnictwo w grze to okazja do tego, aby poznać lepiej własne miasto, zajrzeć do wspaniałego budynku Narodowego Forum Muzyki, ale też dowiedzieć się więcej o Europejskiej Stolicy Kultury.

Jak zagrać?

To proste. Wystarczy zebrać drużynę (od 2 do 5 osób) z przynajmniej jedną osobą pełnoletnią, a następnie przesłać zgłoszenie e-mailem na adres: gramiejska@wroclaw2016.pl. Zgłoszenie musi zawierać liczbę uczestników, ich imiona, nazwiska i wiek oraz telefon kontaktowy. O udziale w grze decyduje kolejność nadsyłania zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona. 

Przebudzenie

"Z Duchem Gry!" to zaproszenie mieszkańców Wrocławia do udziału w "Przebudzeniu" - finale Weekendu Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 (17 stycznia). Pod przewodnictwem czterech Duchów - Wielu Wyznań, Innowacji, Odbudowy i Powodzi dziesiątki tysięcy osób przejdą z czterech dzielnic do wrocławskiego Rynku w największym pochodzie w historii miasta. Zwieńczeniem przemarszu będzie spektakularne widowisko w Rynku.

Więcej informacji: www.wroclaw2016.pl

źródło: mat. promocyjne

Miejsce: Barbara, ul. Świdnicka 8c

Udział: bezpłatny

Termin: 
19.12.2015 (sobota), 11.00
Tagi: