"Wielkie małe książki. Lektury dzieci i nie tylko" - spotkanie z autorem

literatura dla dzieci, spotkanie autorskie
"Wielkie małe książki. Lektury dzieci i nie tylko"

Portal CzasDzieci.pl oraz Wydawnictwo Media Rodzina zapraszają rodziców, bibliotekarzy, nauczycieli oraz wszystkich tych, którzy interesują się literaturą dla dzieci na spotkanie z prof. Grzegorzem Leszczyńskim z okazji premiery jego nowej książki "Wielkie małe książki. Lektury dzieci i nie tylko". Spotkanie odbędzie się w ramach 24. Wrocławskich Targów Dobrych Książek - 2015

Czytelnictwo, a najmłodszych w szczególności, to temat ważki i bardzo aktualny. Jak oddzielić prawdziwą literaturę dziecięcą od tej pseudo? Gdzie szukać wartościowych książek? Jak mówić dzieciom o literaturze, aby ta stała się alternatywą i konkurencją dla multimedialnych rozrywek? Pytania się mnożą, a odpowiedzi znaleźć niełatwo. W sukurs wszystkim zagubionym w świecie literatury dziecięcej przyjdzie prof. Leszczyński, który nie tylko podpowie co czytać, co kupować, a czego lepiej unikać, ale także wprowadzi w arkana… książkowej sztuki uwodzenia.  

Profesor Grzegorz Leszczyński - historyk literatury, badacz i krytyk literatury dla dzieci i młodzieży - dzieli się swoją miłością do książek dla młodego czytelnika, stawiając już na początku niemal hamletowskie pytanie: "Nie czytać? Czytać?". I prowadzi czytelnika od kołysanek, przez poezję liryczną dla dzieci, rymowanki dydaktyczne i baśnie po literaturę fantastyczną. Na licznych przykładach pokazuje, jak przez lata rozwijała się literatura dla dzieci, wokół czego się ogniskowała, uświadamia, jakie bogactwo nosimy w sobie, mając w pamięci lektury dzieciństwa. Jest także kierownik Pracowni Badań Literatury dla Dzieci i Młodzieży Uniwersytetu Warszawskiego, jeden z najznakomitszych w Polsce specjalistów zajmujących się literaturą dziecięcą. Inicjator i kierownik studiów podyplomowych Literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności.

Udział jest bezpłatny, ale konieczna jest wcześniejsza rejestracja: imię, nazwisko i telefon kontaktowy na adres biuro@czasdzieci.pl. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma tematyczny upominek.

Więcej informacji: http://czasdzieci.pl/wroclaw/wydarzenia/id,80082bde.html

Miejsce: Wrocławskie Centrum Kongresowe, ul. Wystawowa 1

Wstęp: bezpłatny

Termin: 
04.12.2015 (piątek), 15.00
Tagi: