Mali architekci: podwórko - zajęcia w CK Zamek

warsztaty dla dzieci, mali architekci, brzdąc na zamku, centrum kultury zamek
Brzdąc na Zamku, źródło: inf. prasowa

Centrum Kultury Zamek w sobotę 21 listopada zaprasza na kolejne spotkanie z architekturą dla najmłodszych w ramach cyklu edukacyjnych spotkań i warsztatów "Brzdąc na Zamku". Uczestnicy zajęć zamienią się w małych architektów i podczas najbliższego spotkania poznają zasady projektowania podwórek oraz, w części warsztatowej, wspólnie zbudują wymarzone podwórko. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 3 do 7 lat.

Część I. Wprowadzenie i prezentacja
Wspólnie z dziećmi zastanowimy się, co powinno posiadać wymarzone podwórko przed domem. Dzieci będą wskazywać na pomysły i opowiadały, dlaczego uważają poszczególne elementy za ważne. Na prezentacji multimedialnej zobaczą różne przykłady aranżacji podwórek. 

Część II. Warsztaty. Budujemy podwórko
Każde dziecko otrzyma kartkę formatu A4, którą zegnie na pół. Na część "górnej", "postawionej" znajdować będzie się dom (może być ten, w którym mieszkają lub taki, w jakim chciałyby mieszkać), a na część dolnej - trawa (czy inne podłoże, które dziecko będzie uważało za odpowiednia dla jego "podwórka"). Na osobnej kartce dzieci rysują elementy, które dla nich kształtują wymarzone podwórko: ławki, kwiaty, drzewa, piaskownica, drabinki itd. Następnie wycinają je i przyklejają do podłoża na zasadzie makiety tworząc trójwymiarową przestrzeń. 

Prowadzący
Patrycja Mazurek
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (studia I stopnia) oraz Uniwersytetu Wrocławskiego (studia II stopnia) na kierunku historia sztuki, a także Podyplomowych Studiów Pedagogicznych w WSB we Wrocławiu. Jej zainteresowania naukowe oscylują wokół awangardowej sztuki XX wieku (szczególnie rosyjskiej i polskiej), sztuki plakatu i średniowiecznej architektury norweskiej. Jej pasją jest jednak przede wszystkim edukacja muzealna oraz artystyczna w zakresie sztuk plastycznych dla różnych grup wiekowych. W praktyce oznacza to głównie wspólne poznawanie sztuki w historycznym i praktycznym kontekście poprzez wykłady, pogadanki, warsztaty i zajęcia praktyczne, które pomagają odkrywać świat sztuki i spojrzeć na znane dzieła nieco inaczej oraz poczuć się jak artysta czy architekt.

Kamila Wons
Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych uzyskując tytuł zawodowy plastyka. Następnie studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Śląskim (I stopień) i Uniwersytecie Wrocławskim (II stopień). Jest również absolwentką Podyplomowych Studiów Pedagogicznych w WSB we Wrocławiu.

Zapisy pod numerem telefonu 349 32 81 wew 29. Liczba miejsc ograniczona.
•Czas trwania około 60 minut

Jeśli nie uzbiera się wystarczająco duża liczba chętnych odbędzie się jedynie spotkanie o godzinie 11:00.

Miejsce: pl. Świętojański 1

Wstęp: 7 zł (po wcześniejszej rezerwacji)

Termin: 
21.11.2015 (sobota), 11.00
21.11.2015 (sobota), 12.30
Tagi: