"Zdrowie pod kontrolą" w Arkadach Wrocławskich

profilaktyka, badania, zdrowie, arkady wrocławskie
Zdrowie pod kontrolą, źródło: pixabay.com

Studenci medycyny Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w dniach 14-15 listopada 2015 roku przeprowadzą w Arkadach Wrocławskich bezpłatne badania profilaktyczne. Akcja "Zdrowie pod kontrolą" odbędzie się od 10:00 do 18:00 na poziomie 0 centrum handlowego.

W dniach 14 i 15 listopada w Arkadach Wrocławskich o zdrowie mieszkańców stolicy Dolnego Śląska zadbają studenci zrzeszeni w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Podczas jesiennej akcji prozdrowotnej "Zdrowie pod kontrolą" postarają się uświadomić wrocławianom, jak istotne są regularne badania profilaktyczne.

Bezpłatna spirometria oraz darmowe pomiary ciśnienia tętniczego, stężenia glukozy czy cholesterolu to tylko niektóre z badań, z jakich będzie można skorzystać na dziewięciu różnych stanowiskach. Przygotowane zostaną również stoiska edukacyjne, na których udzielane będą porady dotyczące skutecznego rzucenia palenia oraz konsultacje dietetyczne. Ponadto przyszli dentyści sprawdzą zęby i odpowiedzą na wszystkie pytania pacjentów podczas nieodpłatnych przeglądów stomatologicznych. Zainteresowane osoby przejdą kurs pierwszej pomocy z fantomem, dający nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także podstawowe umiejętności, które mogą uratować ludzkie życie. Nie zabraknie również podstawowych informacji dotyczących samobadania piersi. Mali pacjenci w "Szpitalu Pluszowego Misia" dowiedzą się, jak funkcjonuje szpital oraz jak wygląda praca lekarzy. Natomiast na stoisku DKMS potencjalni dawcy szpiku będą mogli się zarejestrować do bazy szpiku kostnego.

"Bardzo się cieszymy, że studenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przeprowadzą w Arkadach Wrocławskich bezpłatne badania profilaktyczne, o których tak często zapominamy lub nie mamy na nie czasu. Zapraszamy do skorzystania z badań, jakie oferują przyszli lekarze" - mówi Dorota Żmiejko, Manager ds. Marketingu Centrum Handlowego Arkady Wrocławskie.

Termin: 
14.11.2015 (sobota), 10.00 do 18.00
15.11.2015 (niedziela), 10.00 do 18.00
Tagi: