Bezpłatne warsztaty "Mama = kobieta sukcesu"

warsztaty, szkolenie, rozwój zawodowy, dla matek
Stowarzyszenie Familiada, źródło: mat. organizatora

"Zrozumieć dziecko" to cykl bezpłatnych warsztatów dotyczących wychowania i rozwoju dzieci. 19 marca odbędzie się spotkanie pt. "Mama = kobieta sukcesu", którego celem jest wskazanie na rolę kompetencji rodzinnych, czyli umiejętności i zasobów pozyskanych w rodzinie będących jednocześnie cenną grupą umiejętności pożądaną przez współczesnych pracodawców. Warsztaty przeznaczone są dla kobiet planujących powrót na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka.

Family competences to umiejętności pozyskane w rodzinie, niezwykle przydatne w życiu zawodowym. To pula zasobów, które posiada każda kobieta, pełniąca rolę matki, lub długotrwałej opiekunki (np. osoby starszej). Są to umiejętności nabyte w wyniku edukacji nieformalnej - codziennego rozwiązywania "domowych" problemów, organizowania życia rodzinnego, wychowywania i opieki nad dziećmi, jednoczesnego godzenia pracy zawodowej i pracy wykonywanej w domu. Wszystkie kompetencje składające się na family competences są niezwykle cenione przez pracodawców, wiążą się bowiem z umiejętnością dostosowania się do zmieniających się zadań i wymogów, co stanowi cechę charakterystyczną większości obecnych przedsiębiorstw. Zasoby, które składają  się na kompetencje rodzinne są niezbędne w wykonywaniu niemal każdego zawodu.

Prowadząca: Joanna Anioł - psycholog, pedagog, coach. Zapisy na warsztaty: e-mail: kontakt@familandia.pl. Informacje o pozostałych warsztatach cyklu można znaleźć tutaj.

Miejsce: ul. Brodzka 160

Wstęp: bezpłatny

Termin: 
19.03.2015 (czwartek), 16.30
Tagi: