Moja Rodzina

Archiwum projektu "Moja Rodzina"

Z rodziną we Wrocławiu. Gdzie się wybrać, co zobaczyć, gdzie uzyskać pomoc? Moja Rodzina to miejski projekt realizowany od 2009 r. Co roku na przełomie maja i czerwca, wyznaczony ramami Dnia Matki, Dziecka i Ojca, we Wrocławiu odbywa się Miesiąc Rodziny – szereg wydarzeń przygotowanych specjalnie z myślą o rodzinach. Tak, by mogły wspólnie spędzić czas, pobawić się w plenerze, wziąć udział w zawodach sportowych, konkursach i piknikach, a także dowiedzieć się nowych rzeczy, m.in. z zakresu wychowywania dzieci, zdrowia, pierwszej pomocy.

Do współpracy przy projekcie Moja Rodzina zapraszamy wszystkie instytucje, organizacje i firmy działające na rzecz rodzin. Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje zabawy, rozwoju i wsparcia kierowane do rodzin, a także na współpracę na wszelkich innych płaszczyznach.

Moja Rodzina to jednak nie tylko Miesiąc Rodziny, ale również pozostała część roku i mnóstwo innych działań. Prowadzimy całoroczny portal informacyjny mojarodzina.wroclaw.pl, w całości poświęcony ofercie Miasta dla rodzin. Znaleźć tu można chociażby dane o aktualnych warsztatach czy szkoleniach dla rodziców, bezpłatnych zajęciach dla dzieci, imprezach kulturalnych i edukacyjnych.

Wydajemy także publikacje informacyjne: ulotki, kalendarzyki, informatory z danymi organizacji i instytucji powołanych do pomocy rodzinie w sytuacjach kryzysowych. Organizujemy debaty na temat kondycji rodziny we współczesnym świecie, warsztaty poświęcone wychowywaniu dzieci, szkolimy i edukujemy.

Zapraszamy do poznawania rodzinnej strony Wrocławia!

Tagi: