Piknik z okazji Dnia Matki - relacja

Piknik z okazji Dnia Matki

26 maja w parku Staromiejskim obok Wrocławskiego Teatru Lalek odbył się piknik z okazji Dnia Matki. Impreza rozpoczęła się ok. godz. 13.30, kiedy do parku dotarł Marsz dla Rodzin. Piknik ten rozpoczął "Miesiąc Rodziny", czyli cykl imprez promujący wartości prorodzinne oraz zachęcający do aktywnego spędzania czasu w gronie rodziny. Liczne atrakcje zaplanowane specjalnie na ten dzień sprawiły, że wrocławianie mogli spędzić popołudnie przyjemnie i aktywnie.

Na scenie można było zobaczyć występ taneczny Teatru Tańca Dar. Taniec celtycki, rock&roll oraz polka w ich wykonaniu wywarły ogromne wrażenie na widzach oraz ukazały różnorodność form tanecznych. Nieco później wrocławianie mogli posłuchać chóru z LO nr XVII, a także chóru przy Klubie Seniora "Magnolia". Między występami odbywały się konkursy dla dzieci, w których można było wygrać specjalne koszulki oraz przypinki z napisem "Moja rodzina jest super".

Atrakcje dla najmłodszych zapewniali partnerzy Miesiąca Rodziny - Klub Mamuśki poprowadził kiermasz robótek ręcznych i biżuterii, Fundacja Uniwersytet Dzieci zorganizowała gry planszowe, klub "Sokół" zapraszał na rozgrywki w warcaby, a Centrum Rozwoju Dziecka "Berek" malowało twarze i tworzyło zwierzątka z balonów. Dzieci chętnie też korzystały z dmuchańców, a także ze sprzętu sportowego (badminton, bule, turnballe).

Podczas kiedy dzieci korzystały z animacji, specjalnie dla rodziców w kilku namiotach odbywały się "rozmowy pod chmurką", podczas których specjaliści z różnych dziedzin prowadzili pogadanki z pierwszej pomocy, pielęgnacji dziecka, technik karmienia i dietetyki. Była to świetna okazja do porozmawiania z prowadzącymi na osobności i przećwiczenia zasad resuscytacji na fantomie.

Na terenie parku Staromiejskiego można było również znaleźć "Wrocławski Informator Rodzinny" - duży namiot, w którym można było uzyskać informacje na temat oferty Miasta dla rodzin. Wrocławianie mogli uzyskać tam informacje na temat bezpłatnych porad prawnych, mediacji, świetlic środowiskowych, a także na tematy związane ze zdrowiem. Mogli też zapisać się na bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy i warsztaty dla rodziców, które prowadzone są przez Centrum Edukacji Społecznej na Brochowie.

Wraz z inauguracją Miesiąca Rodziny rozpoczął się konkurs fotograficzny "Moja Rodzina - Lubię to! 2013". Jest to już druga odsłona konkursu. Fotografie można zgłaszać do konkursu poprzez formularz, który znajduje się na stronie mojarodzina.wroclaw.pl. Piknik zakończył się ok godz. 18.00. Ostatnią atrakcją był występ zespołu 40 Synów i 30 Wnuków Jeżdżących na 70 Oślętach. Grupa istnieje od 14 lat i ma na swoim koncie trzy albumy nagrane w studio.

Już teraz zapraszamy na kolejne pikniki organizowane w ramach Miesiąca Rodziny. Najbliższy odbędzie się na Wyspie Słodowej z okazji Dnia Dziecka. Więcej szczegółów już wkrótce na naszej stronie.

 

Zdjęcia Ewelina Konik