Potrawa z małego szkraba

Po czym poznamy, że jesteśmy już gotowi na dziecko? Status majątkowy jest ważny czy to mit? Coś się zmieni czy wszystko pozostanie takie samo? Co macierzyństwo/ojcostwo zmienia w życiu człowieka? Czy kariera i dziecko to pojęcia przeciwstawne? Jakie są zalety i wady modelu rodziny wielodzietnej? Co budzi obawy przyszłych rodziców?

W cyklu audycji "Przepis na Rodzinę" poruszamy różne aspekty życia rodzinnego, ważne dla posiadających lub planujących własną rodzinę. Razem z zaproszonymi gośćmi - terapeutą rodzinnym oraz parami/małżeństwami mieszkającymi we Wrocławiu, poszukujemy najlepszych składników do stworzenia zdrowej, szczęśliwej rodziny. Zdajemy sobie sprawę, że jeden uniwersalny przepis na rodzinę nie istnieje, jednak liczymy na to, że z tych wspólnych dyskusji każdy ze słuchaczy wybierze coś dla siebie i swojej rodziny.

Naszymi gośćmi są:

Urszula Neumann - socjolog rodzinny, pedagog, dyrektor Akademickiej Poradni Rodzinnej "Sychar".

Natalia i Szymon Tyman - małżeństwo od września 2011 roku, poznali się w czasie studiów. Mają odpowiednio 26 i 27lat, obecnie spodziewają się potomka. Pochodzą z dwóch różnych krańców Polski. Uwielbiają aktywny wypoczynek w górach lub nad wodą, na który pozostaje im niewiele czasu w przerwach między studiami a pracą zawodową.
Bardzo lubią gry planszowe i Leszka Możdżera. Pracują w międzynarodowych firmach.

Program prowadzi:

Kamil Kusiak

Sondę przygotowała:

Kornelia Surdej