Czerwiec 2016

źródło: materiały prasowe

Piknik rodzinny. 10 lat Fundacji Evangelium Vitae

18 czerwca z okazji 10-lecia Fundacji Evangelium Vitae przy ul. Rydygiera odbędzie się piknik rodzinny. Na scenie wystąpią zespoły: Dzieci z Brodą oraz Fisheclectic, zagra i zaśpiewa także ks. Bartłomiej Kot. Ponadto w programie mnóstwo atrakcji dla dzieci: dmuchane place zabaw, malowanie buziek, pokazy tańca, warsztaty gry na bębnach afrykańskich, malowanie ścienne, animacje z wodzirejem, duże bańki mydlane, loteria fantowa, licytacja, konkurencje rodzinne, food tracki i inne.<--break->

Termin: 
18.06.2016, 12:00 do 20:00
źródło: materiały prasowe

Półkolonie TwójRobot dla dzieci od 6 do 13 lat

Trwają zapisy na półkolonie z robotami dla dzieci i młodzieży lubiącej klocki lego. Przez całe wakacje TwójRobot.pl zaprasza na 5-dniowe półkolonie z robotami. Aby wziąć w nich udział nie trzeba mieć żadnych specjalnych zdolności - wystarczy ciekawość świata i chęć spróbowania czegoś nowego.

Termin: 
04.07.2016 (Całodzienne) do 12.08.2016 (Całodzienne)
źródło: pixabay.com

Z rodziną do Muzeum: Zwyczaje nocy świętojańskiej

Uczestnicy zajęć dowiedzą się, czym jest noc świętojańska i w jaki sposób ludzie ją kiedyś świętowali. Dzieci poznają zioła palone wówczas w ogniskach, powody skakania przez ogień oraz sposoby odczytywania przyszłości dziewczyny z rzuconego na wodę wianka. Zajęcia poprowadzi Sławomir Ortyl.

Termin: 
12.06.2016, 12:00
źródło: materiały prasowe

Plenerowy piknik sąsiedzki z Katarzyną Zedel i Joanną Kasper

Na czerwcowym pikniku i potańcówce przy budynku Muzeum Etnograficznego zagrają uczennice wiejskich muzykantów z radomszczyzny oraz ich przyjaciele. Spotkanie będzie miało formę otwartego dla wszystkich sąsiedzkiego pikniku z wykonywaną na żywo polską muzyką tradycyjną. W programie także zabawy dla najmłodszych. Własne koce i kosze piknikowe mile widziane. Wstęp wolny.

Termin: 
18.06.2016 (Całodzienne)
źródło: materiały prasowe

Graficiarze z całej Polski pomalują wrocławską podstawówkę

W sobotę 11 czerwca artyści przyjadą do Wrocławia aby stworzyć graffiti na murach Szkoły Podstawowej nr 95 przy ul. Starogajowej 66-68. Wszyscy zainteresowani mogą przyjść i zobaczyć na własne oczy, jak powstaje galeria złożona z obrazów wykonanych w technice graffiti. Patronat nad wydarzeniem objęła Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016.

Termin: 
11.06.2016 (Całodzienne)
fot. Łukasz Rajchert, źródło: materiały prasowe

Gordonki "Klasyka nieklasycznie". Koncert rodzinny w NFM

Drugi koncert gordonowski w Narodowym Forum Muzyki już 19 czerwca. Tym razem rodzinną zabawę z muzyką klasyczną poprowadzą muzycy oraz wokaliści. Podczas 30-minutowego koncertu usłyszeć będzie można aranżacje utworów m.in. Antonia Vivaldiego i Georga Friedricha Haendla.

Termin: 
19.06.2016, 11:00
19.06.2016, 12:00
19.06.2016, 13:00
Magdalena Zawartko, fot. archiwum artysty, źródło: materiały prasowe

Koncert "Dzieci rządzą sceną"

Podczas godzinnego koncertu dzieci uczęszczające na zajęcia do Centrum Edukacyjnego NFM w sezonie 2015/2016 zaprezentują publiczności (swoim bliskim i wszystkim sympatykom dziecięcych talentów) zdolności, umiejętności i efekty ciężkiej, twórczej pracy. W programie m.in. kilkunastominutowy występ rekordowej liczby małych muzyków z dzwonkami oraz pokazy taneczno-aktorskie dzieci i młodzieży: etiudy aktorskie, piosenki, choreografie do muzyki ze znanych musicali, bajek i filmów. Zaprasza Narodowe Forum Muzyki.

Termin: 
12.06.2016, 11:00
Centrum Edukacyjne, fot. Łukasz Rajchert, źródło: materiały prasowe

"Melodie dzieciństwa" - koncert rodzinny

Już 11 czerwca Narodowe Forum Muzyki zaprosi rodziców i dziadków do wspomnień z czasów młodości, a dzieci do zabawy przy melodiach i piosenkach z filmów dziecięcych i młodzieżowych sprzed lat. Na scenie usłyszymy m.in. melodie z takich produkcji jak: "Miś Uszatek", "Przygody Misia Colargola", "Stawiam na Tolka Banana", "Rodzina Leśniewskich" oraz melodie ludowe, a to wszystko w ramach wyjatkowego koncertu "Melodie sprzed lat".

Termin: 
11.06.2016, 11:00

Strony