Październik 2015

święto niepodległości, radosna parada, pochód
Radosna Parada Niepodległości, źródło: mat. promocyjne

Radosna Parada Niepodległości

11 listopada wrocławianie całymi rodzinami spotkają się w centrum miasta, by oddać hołd bohaterom walk o odzyskanie niepodległości oraz wziąć udział we wspólnej Radosnej Paradzie Niepodległości, manifestując w ten sposób przywiązanie do chlubnej historii. W uroczystych wezmą udział przedstawiciele władz województwa i miasta, kombatanci, mieszkańcy Wrocławia, a przede wszystkim uczniowie wrocławskich szkół.

Termin: 
11.11.2015, 10:00
źródło: materiały prasowe

"Baśń o złotej rybce" - spektakl dla dzieci

Spekatkl jest opowieścią o skromnym rybaku, jego zachłannej żonie i spełniającej życzenia rybce. Pokazuje, jak zgubne może okazać sie pragnienie posiadania i zaniedbywanie więzi rodzinnych. W spektaklu wykorzystano niekonwencjonalne rozwiązania sceniczne: połączenie teatru cieni witrażowych z teatrem dużych form lalkowych.

Termin: 
8 listopada niedziela godz. 17:00 oraz 9 listopada poniedziałek godz. 11:00
źródło: materiały prasowe

Pożegnanie z tytułem: „Bajka o dwóch domkach”

"Bajka o dwóch domkach" dla dzieci w wieku od 1-3 lat. To opowieść o przyjaźni mimo różnic, ale także podróż do świata dźwięków, barw i faktur. Przyjazne postacie Tuli-Tuli i Ała-Ała zapraszają dzieci do wspólnego odkrywania, muzykowania i doświadczania.

Termin: 
8 listopada w niedzielę godz. 10:30 i 12:00
źródło: materiały prasowe

Pantomima dla dzieci: Zabawki

To spektakl nawiązujący do tradycji Wrocławskiego Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego z piękną muzyką w tle. Zabawki, gdy tego nie widzimy, prowadzą sekretne życie. Czasami decydują sie opuścić strych w poszukiwaniu przygód. Śledząc ich niezwykłe losy, dziecko poznaje oryginalną formę teatralną, jaką jest pantomima.

Termin: 
4 listopada oraz 9 grudnia środa godz. 9:00 i 10:15
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka - logo

"Fabryka Słów" - spektakl dla dzieci

Spektakl Repertuarowego Teatru Dziecięcego. Aktorami są dzieci - młodzi aktorzy, najzdolniejsi uczestnicy warsztatów teatralnych. Opowieść o kraju, w którym ludzie muszą kupić słowa, aby móc się wyrazić. Najważniejsze i najpiękniejsze słowa kosztują fortunę. Jak więc mówić o miłości?

Termin: 
29.11.2015, 17:00
źródło: materiały organizatora

"Kosmiczna podróż" we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka

"Kosmiczna podróż" to spektakl sensualny, niezapomniana przygoda dla młodego widza, który pobudzi swoją ciekawość i zachwyci się nowymi przestrzeniami. Tematem przedstawienia jest opowieść o powstaniu wszechświata, skąd się wzięły gwiazdy na niebie oraz księżyc? Dzieci zobaczą jak tworzyły się planety, a podróż rakietą okaże się niezwykle fascynująca.

Termin: 
29.10.2015, 10:30
źródło: materiały prasowe

Historia potworzasta z parasolkowego miasta - spektakl dla dzieci

Zaczarowane miasto a w nim smok! Mieszkańcy Parasolkowa nie spodziewają się, że ten groźny z nazwy stwór okaże się w rzeczywistości bardzo sympatyczny i przyjacielski. Czy zwykły pastuszek, który jako jedyny zdoła poznać prawdziwe oblicze smoka uchroni go przed wydaniem najemnym wojskom? O tym dlaczego nie warto oceniać innych po pozorach przekonamy się już 11 lipca. Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 4 do 10 lat.

Termin: 
22.11.2015, 17:00
Teatr Bąbli: "Skąd się biorą kolory"

Teatr Bąbli: "Skąd się biorą kolory"

"Skąd się biorą kolory" to interaktywny spektakl dla najmłodszych widzów najnowszej produkcji Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka. Opowiada o ogrodniczce, która zauważa w swoim ogrodzie bałagan i szarość. Marzy jej się świat kolorowy i postanawia zdobyć kolory tęczy. Przyjaciele ogrodniczki m.in. Marchewka i Konewka pomagają jej zdobyć wymarzone barwy. Mając komplet kolorów zaczyna budować razem z dziećmi różne wielobarwne budowle w jej ogródku. 

Termin: 
15.11.2015, 10:30

Strony