Marzec 2015

koncert, konkurs, esperanto, festiwal
Konkurs piosenki esperanckiej

Europejski Festiwal Piosenki Esperanckiej

Centrum Edukacji Międzykulturowej - Biuro Regionalne Wrocław i Wrocławskie Centrum Seniora serdecznie zapraszają dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów do udziału w Europejskim Festiwalu Piosenki Esperanckiej, który odbędzie się 16-17 maja 2015 we Wrocławiu. Do 15 kwietnia przyjmowane są zgłoszenia osób, które chcą wziąć udział w konkursie i wystąpić podczas koncertu laureatów.

Termin: 
17.05.2015, 15:00 do 17:00
wystawa, teatr lalek, dla dzieci, maski
Teatralne Zoo, źródło: mat. organizatora

"Teatralne Zoo" - wystawa masek i lalek

27 marca jest Międzynarodowym Dniem Teatru. Wrocławski Teatr Lalek zaprasza z tej okazji na przygotowaną specjalnie wystawę lalek i masek zwierzęcych "Teatralne Zoo".  Wydarzenie odbędzie się ramach ogólnopolskiej akcji "Dotknij teatru". Wstęp wolny.

Termin: 
27.03.2015 (Całodzienne) do 15.04.2015 (Całodzienne)
warsztaty, wielkanoc, ck zamek, rękodzieło
Warsztaty wielkanocne, źródło: mat. organizatora

Manufaktura wielkanocna i jarmark w CK Zamek

Manufaktury świąteczne to projekt realizowany od kilku lat w Centrum Kultury ZAMEK. W okresie przedświątecznym można wziąć udział w warsztatach i własnoręcznie wykonać ozdoby świąteczne. Manufaktury cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród rodzin, ale do zaproszenie skierowane jest do wszystkich chętnych, nie tylko rodziców z dziećmi.

Termin: 
29.03.2015, 11:00 do 17:00
jarmark, targ ekologiczny, szewska
Ekojarmark, źródło: mat. organizatora

Ekojarmark na Szewskiej

Od 2001 roku we Wrocławiu pojawia się cyklicznie Ekojarmark. Jest to niekomercyjny targ ekologiczny promujący zrównoważony styl życia oraz lokalną przedsiębiorczość. W programie wiosennej imprezy znalazło się wiele atrakcji, m.in.: warsztaty plastyczne i recyklingowe. Jarmark otworzy się na ulicy Szewskiej już 25 marca.

Termin: 
25.03.2015 (Całodzienne) do 03.04.2015 (Całodzienne)
architektura, zajęcia dla dzieci, hala stulecia
Warsztaty w Centrum Poznawczym, źródło: mat. organizatora

Miasto w stanie kryzysowym? Naprawiamy! - warsztaty architektoniczne

Czy miasto może się zepsuć i jak można je wtedy naprawić? Kto układa miejskie puzzle? Centrum Poznawcze Hali Stulecia zaprasza na warsztaty Dziecięcego Studia Architektur pt. "Moje miasto, a w nim…?". Najbliższe spotkanie odbędzie się 21 marca.

Termin: 
21.03.2015 (Całodzienne)

Strony