Grudzień 2014

zbiórka, pamiątki, wrocław
Zbiórka pamiątek - Nowa Papiernia

Zbiórka pamiątek po dawnym Wrocławiu

Masz brulion, notatnik czy teczkę rysunkową z Wrocławskich Zakładów Wyrobów Papierowych? A może zdjęcia i inne pamiątki po przedwojennej fabryce papieru, która działała na Przedmieściu Oławskim? Wypożycz je lub przekaż Nowej Papierni, która chce przypomnieć, co kiedyś działo się w tej części Wrocławia. O zgłoszenia proszone są też osoby, które w dawnej fabryce pracowały.

konkurs, centrum kultury zamek, na głosy
Konkur recytatorski "Na głosy"

"Na głosy" - konkurs recytatorski

16 stycznia 2015 roku w Centrum Kultury Zamek odbędzie się XI edycja Konkursu Recytatorskiego. W tym roku konkurs zmienia swoją dotychczasową nazwę "Dzieci mają głos" na nową - "Na głosy". Konkurs jest skierowany uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych, czyli osób pomiędzy 6-19 rokiem życia. Prowadzony będzie w trzech grupach wiekowych, w trzech kategoriach konkursowych.

Termin: 
15.12.2014 (Całodzienne) do 16.01.2015 (Całodzienne)
zajęcia dla dzieci, informatyka, mechanika
Z robotyką za pan brat - warsztaty

Z robotyką za pan brat - warsztaty dla dzieci

Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu przygotowali pokaz oraz warsztaty z robotyki dla dzieci. 14 grudnia w Sali Multimedialnej w Humanitarium uczestnicy będą poznawać fascynujący świat robotów, mechaniki, optyki oraz informatyki. Każdy przekona się,  jak interesująca może być fizyka...i kto wie, co jeszcze.

Termin: 
14.12.2014, 12:00 do 16:00
spektakl, ck zamek, św. mikołaj
Le Filo Fable - spektakl dla dzieci

Le Filo Fable - spektakl na motywach bajek filozoficznych

Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha zaprasza dzieci na "Le Filo Fable". Jest to interaktywny spektakl, podczas którego aktorzy inscenizują "tu i teraz" sekwencje bajkowe z różnych stron świata. Po przedstawieniu będzie także możliwość spotkania ze św. Mikołajem. Wydarzenie odbędzie się 6 grudnia w Centrum Kultury "Zamek".

Termin: 
06.12.2014, 11:00
humanitarium, doświadczenia, warsztaty
Laboratorium Świętego Mikołaja

Laboratorium Świętego Mikołaja - warsztaty i pokazy dla dzieci

6 i 7 grudnia Humanitarium Wrocławskiego Centrum badań EIT+ zamieni się w Laboratorium Świętego Mikołaja. Pośród dymiącej pary, skrzącego się lodu i kolorowych cieczy, nasz Mikołaj wystąpi w roli szalonego naukowca…, z parą, pianą i wybuchami w tle.

Termin: 
06.12.2014 (Całodzienne) do 07.12.2014 (Całodzienne)