Przepis na Rodzinę

Audycje z cyklu "Przepis na rodzinę"
źródło: materiały własne

"Przepis na Rodzinę" to cykl audycji internetowych, w których poruszane są różne aspekty życia rodzinnego. To rozmowy o tym, czym jest rodzina, czy warto ją mieć. To także próby odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób stworzyć udany związek i szczęśliwą, zgodną rodzinę. Autorzy audycji zdają sobie sprawę, że jedna odpowiedź i jeden przepis nie istnieje, ale liczą na to, że z cyklu dyskusji każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie i swojej rodziny.

Audycje mają promować pozytywne wzorce rodziny, poszukiwać rozwiązań podstawowych problemów rodzin, obalać mity na ich temat i zapoczątkować dyskusję na forach internetowych. W rozmowach bierze udział terapeuta rodzinny, a także wrocławskie pary – narzeczeni i małżonkowie.

Jaki zatem jest najlepszy składnik, by stworzyć szczęśliwą rodzinę?

Na początek proponujemy zajrzeć do "Jaka para do gara?". To pierwszy odcinek, w którym padną pytania: Jak rozpoznać, że to ta/ten na całe życie? Kiedy powiedzieć "tak"? Na co się porywamy, planując małżeństwo? Czy małżeństwo jest w modzie?

Wśród zaproszonych osób znalazła się Urszula Neumann – socjolog rodzinny, pedagog, dyrektor Akademickiej Poradni Rodzinnej "Sychar". O swoich rodzinnych doświadczenia opowiedzieli również
małżeństwo Małgorzata i Michał Zdunek oraz narzeczeni Barbara Łoś i Jarek Lenarczyk. By jeszcze bardziej zachęcić do wysłuchania audycji, polecamy lekturę kilku słów z pierwszego odcinka:

Gosia: "Jak poznać, że to ta właściwa osoba? To jest zawsze decyzja. Tego nie możemy oprzeć na uczuciach, bo uczucia są zmienne [...]. Na pewno ważny jest wspólny świat wartości. Nie trzeba zgadzać się we wszystkim [...], ale na pewno trzeba mieć wspólne zdanie w najważniejszych kwestiach, wspólny pomysł na życie, na miłość, na wychowanie dzieci...".

Do wysłuchania audycji zpraszamy tutaj.