Piknik w parku Południowym - relacja

Bańki mydlane w parku Południowym

Wrocławianie, którzy zdecydowali się w niedzielne popołudnie wybrać na spacer do parku Południowego  mogli nie tylko odpocząć na świeżym powietrzu, ale również skorzystać z licznych atrakcji, które zostały przygotowane w ramach kampanii społecznej "Wrocławianie na Polanie".

Najwięcej atrakcji czekało na tych, którzy chcieli spędzić czas aktywnie. Można było pograć w badmintona, mini tenisabule oraz w piłkę nożną na dmuchanym boisku. Chętni mogli również skorzystać z lekcji jogi, która została przeprowadzona przez instruktora ze szkoły PureJoga - Pawła Jarnickiego. 

Dzieci najchętniej korzystały ze ścianki wspinaczkowej oraz innych dmuchańców. Zjeżdżalnia i zamek, w którym można było poskakać zostały przygotowane przez firmę Kacper. Klubodzieciarnia oraz Centrum Rozwoju Dziecka Berek zorganizowały malowanie  twarzy oraz zabawy i gry na świeżym powietrzu. Najmłodsi chętnie korzystali z tych atrakcji. Wiele dzieci również spróbowało swoich sił w puszczaniu dużych baniek mydlanych.

Fundacja "2plus4" zachęcała do adopcji czworonogów oraz przeprowadziła zajęcia edukacyjne dotyczące ich tresury. Stowarzyszenie Ekostaż przygotowało pokaz karmienia jeży i wiewiórek. Można było również dowiedzieć się wielu ciekawostek o psach pociągowych od Watahy Domowych Wilków - Sterczące Ucho.Podczas pikniku można było także zmierzyć sobie ciśnienie oraz wykonać pomiar tkanki tłuszczowej, które zostały przygotowane przez przychodnię Medrun - Centrum Medyczne.

Oprócz tego jak zwykle zachęcaliśmy do sprzątania po psach, rozdając specjalne woreczki na psie nieczystości, a także promowaliśmy aktywny tryb życia.

W kolejną niedzielę, 12 sierpnia, zapraszamy na piknik do parku Zachodniego.