Dzień Ojca na Wyspie Słodowej

Piknik z okazji Dnia Ojca to już ostatnie spotkanie na Wyspie Słodowej w ramach tegorocznego Miesiąca Rodziny. W programie wiele atrakcji edukacyjnych, artystycznych, kulinarnych, muzycznych i sportowych.

Podczas pikniku z okazji Dnia Ojca zadbamy m.in. o zdrowie fizyczne, a także podpowiemy, jak budować trwałe relacje z najbliższymi i jak radzić sobie z problemami wychowawczymi, czy uzależnieniami. Wszystkim zainteresowanym bezpłatnych porad udzielą specjaliści: psycholodzy, neuropsycholodzy, logopedzi, socjoterapeuci, doradcy życia rodzinnego, rehabilitanci i trenerzy personalni.

Niewątpliwie ciekawym punktem programu będzie Międzynarodowa Parada BRAVE KIDS, czyli dziecięcych grup artystycznych z całego świata, których występy taneczne i cyrkowe będziemy mogli obejrzeć podczas pikniku.

Ciekawą i wartą uwagi atrakcją będzie również Teatr Cieni, który pojawi się z dwoma spektaklami o godz. 13:00      i 15:00.

Poza tym na naszej scenie trzy fantastyczne koncerty:

  • 13:30 – Gabinet Cieni

  • 15:00 – Anja Sei

  • 17:45 – Zapaść

Tradycyjnie towarzyszyć nam będzie również Narodowe Forum Muzyki,które w ramach cyklu „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, poprowadzi naukę śpiewania kołysanek i piosenek dla dzieci.

Dzieciom, które chciałyby przygotować upominek dla swojego taty, polecamy warsztaty plastyczne „Portret Ojca” lub tworzenie medali z masy solnej. Będzie również coś dla mam i córek – tworzenie biżuterii, ozdoby z makaronu, warsztaty origami, pokaz rękodzieła. Poza tym bogata oferta zabaw kreatywnych dla dzieci.

Dla wielbicieli zwierząt Stowarzyszenie Search and Rescue „Sentire” przygotowało pokazy psich sztuczek                i konsultacje na temat psów towarzyszących rodzinie.

Ponadto: rodzinne mecze, treningi posturalne przy użyciu taśm thera-band oraz piłek do ćwiczeń, treningi personalne, diagnozy postaw dorosłych, konkurs grillowania i warsztaty kulinarne i żeglarskie, rodzinna fotobudka, malowanie twarzy, balonowe zwierzątka, pokaz zajęć fitness i mnóstwo innych ciekawych atrakcji.

Piknik z okazji Dnia Ojca jest częścią wrocławskiego Miesiąca Rodziny, czyli kumulacji wydarzeń dla rodzin, które na przełomie maja i czerwca odbywają się we Wrocławiu.

Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na stronie www.mojarodzina.wroclaw.pl oraz na profilu wydarzenia na Facebooku.

Organizatorem Miesiąca Rodziny jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami – wrocławskimi firmami, instytucjami, fundacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz rodziny. Projekt jest finansowany ze środków gminy Wrocław.

 

W razie niepogody impreza może zostać odwołana.

 

 

Termin: 
25.06.2017 (niedziela), 13.00 do 18.00