Dzień Dziadków na Wyspie Słodowej!

11 czerwca spotykamy się na Wyspie Słodowej z okazji Dnia Dziadków. To kolejny międzypokoleniowy piknik organizowany w ramach Miesiąca Rodziny.

W programie wiele atrakcji edukacyjnych, artystycznych, kulinarnych, muzycznych i sportowych.

Podczas pikniku z okazji Dnia Dziadków zadbamy m.in. o zdrowie fizyczne, a także podpowiemy, jak budować trwałe relacje z najbliższymi i jak radzić sobie z problemami wychowawczymi, czy uzależnieniami. Wszystkim zainteresowanym bezpłatnych porad udzielą specjaliści: psycholodzy, neuropsycholodzy, logopedzi, socjoterapeuci, doradcy życia rodzinnego, rehabilitanci i trenerzy personalni.

Na Wyspie będzie można skorzystać także z porad dietetycznych i fizjoterapeutycznych, wykonać analizę składu ciała, pomiary cukru, ciśnienia, tkanki tłuszczowej, BMI i badania optometryczne wzroku. Specjaliści prezentować będą formy ruchu (m.in. trening Nordic Walking, Zumbę Gold dla seniorów) i ćwiczenia wspomagające funkcje umysłowe seniorów. Ponadto odbędą się turnieje brydża, szachów i bingo. W międzyczasie podczas akcji "Serce masz tylko jedno" - studenci z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA będą wykonywać pomiary cukru we krwi i ciśnienia tętniczego.

Podczas pikniku nie zabraknie zajęć artystycznych dla najmłodszych. Stowarzyszenie Pomocy „Iskierka” przygotowało warsztaty plastyczne pod hasłem: "ZRÓB PREZENT DLA SWOJEJ BABCI I DZIADKA". Dzieci będą mogły wykonać oryginalną zakładkę do książki dla Dziadka oraz biżuterię i ozdoby z materiałów recyklingowych dla Babci. Rodzinne spotkanie będzie można uwiecznić na wspólnej fotografii w fotobudce. Na pozostałych stoiskach stworzymy własne wiklinowe serca, okazjonalne kartki, wykreujemy balonowe zwierzątka oraz spędzimy twórczo czas w „Laboratorium Sztuki” - przestrzeni eksperymentów artystycznych dla całej rodziny. Nie zabraknie również malowania buziek i licznych konkursów. 

Jeśli ktoś lubi żeglarstwo, to koniecznie musi zajrzeć na stanowisko Jacht Klubu Żeglarskiego „Oświata”. Znajdziecie tam bogatą propozycję zarówno wakacyjną, jak i całoroczną. Podczas pikniku będzie można zbudować tam małe żagloweczki, nauczyć się wiązać węzły żeglarskie i wziąć udział w konkursie plastycznym „Piraci z Karaibów”. Dla dorosłych Policealne Studium „Oświata” przygotowało warsztaty wizażu i warsztaty florystyczne oraz bogatą propozycję kursów dla seniorów, na które będzie można zapisać się już w tą niedzielę.

Nie zabraknie również akcentów kulinarnych. Podczas warsztatów Ogrodów Edukacyjnych dziadkowie pod okiem trenera będą mogli wykonać zdrowe wersje słodkości m.in. batoniki energetyczne i lody. Miło spędzić czas będzie można także w międzynarodowej kawiarence, gdzie zasmakujemy herbat i słodyczy z rożnych stron świata. Odbędzie się również konkurs na najlepsze ciasto upieczone przez seniora. W trakcie warsztatów edukacyjnych będzie można wysłuchać wykładu o zwyczajach ptaków żyjących we Wroclawiu a następnie wspólnie z seniorami określone zostaną ornitologiczne trasy spacerowe po wrocławskich parkach i lasach. Każdy z uczestników będzie mógł zbudować budkę lęgową pod okiem trenera a dla wielbicieli zagranicznych podróży obędzie się nauka języków obcych. 

Muzycznie towarzyszyć nam będzie Narodowe Forum Muzyki, które w ramach cyklu „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, poprowadzi naukę śpiewania kołysanek i piosenek dla dzieci.

Na zakończenie pikniku wystąpi zespół VELOCITY, współpracujący z MDK Fabryczna, który zaprezentuje swoje autorskie kompozycje.

Piknik z okazji Dnia Dziadków jest częścią wrocławskiego Miesiąca Rodziny, czyli kumulacji wydarzeń dla rodzin, które na przełomie maja i czerwca odbywają się we Wrocławiu. Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na stronie www.mojarodzina.wroclaw.pl oraz na profilu wydarzenia na Facebooku.

Organizatorem Miesiąca Rodziny jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami – wrocławskimi firmami, instytucjami, fundacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz rodziny. Projekt jest finansowany ze środków gminy Wrocław.

W razie niepogody impreza może zostać odwołana.

Termin: 
11.06.2017 (niedziela), 13.00 do 18.00
ZałącznikWielkość
Image icon plakat_mr2017_dzien_dziadkow-01.png543.06 KB
Tagi: