Dzień Dziecka na Wyspie Słodowej

4 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci wspólnie z rodzicami i dziadkami na piknik z okazji Dnia Dziecka

W programie liczne atrakcje dla małych i dużych, gry planszowe, degustacje kulinarne, zajęcia sportowe, pokazy pierwszej pomocy, konsultacje i porady specjalistów oraz warsztaty kulinarne, artystyczne i edukacyjne.

To wszystko w pierwszą niedzielę czerwca na Wyspie Słodowej, od 13.00 do 18.00. Wstęp wolny!

W bogatym programie dla najmłodszych przygotowaliśmy m.in. warsztaty rękodzieła, tworzenie instrumentów muzycznych z recyclingu, animacje taneczne, pokaz zajęć Kung Fu oraz pogadanki o zdrowiu z wykorzystaniem komiksów, kolorowanek i rebusów. Dzieci będą mogły również stworzyć własne żaglówki z drewna i papieru oraz skonstruować i zaprogramować roboty. Ponadto będzie można wziąć udział w ogrodowych przyjęciach urodzinowych w klimacie morskim, sportowym, ekologicznym i lawendowym. W międzyczasie wszystkie mamy mogą wykazać się zdolnościami kulinarnymi i przygotować coś słodkiego podczas konkursu na najsmaczniejszy tort urodzinowy.

Nie zabraknie również warsztatów muzycznych dla rodziców. Narodowe Forum Muzyki, w ramach cyklu „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, poprowadzi naukę śpiewania kołysanek i piosenek dla dzieci. Podczas warsztatów dowiemy się jak ważny dla naszych pociech jest kontakt z muzyką i jakich korzyści dla rozwoju dziecka dostarcza śpiewanie. 

W programie poza tym: porady na temat zdrowego stylu życia, malowanie buziek, balonowe zwierzątka, joga, tańce integracyjne oraz Laboratorium Sztuki, czyli przestrzeń eksperymentów artystycznych dla całej rodziny.

O smaczne jedzenie zadbają wrocławskie food trucki.  

Organizatorem Miesiąca Rodziny jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami – wrocławskimi firmami, instytucjami, fundacjami i stowarzyszeniami działającymi
na rzecz rodziny. Projekt jest finansowany ze środków gminy Wrocław.

W razie niepogody impreza może zostać odwołana.

Termin: 
04.06.2017 (niedziela), 13.00 do 18.00
ZałącznikWielkość
Image icon plakat_mr2017_dzien_dziecka_kopia.jpg1.94 MB
Tagi: