Zrób sobie sztukę - Rene Magritte dla najmłodszych

źródło: materiały prasowe

Magiczny świat Rene Magritte'a stanowi inspirację do kolejnego spotkania dla najmłodszych w cyklu "Zrób sobie sztukę". Podczas warsztatów dzieci poznają surrealistyczną twórczość Magritte'a, a następnie wykreują własny świat w oparciu o bogaty zasób rekwizytów pozornie do siebie niepasujących. Na zajęcia, dzieci w wieku 5-12 lat, zaprasza wrocławskie Centrum Kultury "Zamek", w sobotę 22 kwietnia na godz. 10:00.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z artystą XX wieku, tym razem będzie to René Magritte, jeden z najbardziej znanych przedstawicieli surrealizmu. Jego obrazy to niekończąca się gra tego, co realne, z tym, co wymyślone. Są one pełne dowcipu i poetyki, a także niepokoju. Ten belgijski malarz sprawiał, że zwykłe z pozoru rzeczy otaczające nas na co dzień zyskiwały intrygujący charakter.

W pierwszej części zajęć zapoznamy Was z postacią Rene Magritte, razem będziemy odgadywać jego obrazy jak zagadki. W drugiej części zajęć podczas warsztatów stworzymy własny świat zestawiając ze sobą przedmioty niepasujące do siebie, wręcz kontrastowe. Zbudujemy zupełnie nową rzeczywistość a temu co powstanie nadamy zaskakujące tytuły wywołując nieznane dotąd skojarzenia.

Pierwsza tura zajęć została zaplanowana na godz. 10.00. W przypadku dużego zainteresowania odbędzie się druga tura o godz. 12:00

Miejsce: Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1, Wrocław

Cena: 25zł/os, rodzic - wstęp wolny
Cena z UrbanCradPremium - 20zł

Zapisy: przez www.strefazajec.pl oraz w CK ZAMEK, w miarę dostępności miejsc.

 

źródło: materiały prasowe

Termin: 
22.04.2017 (sobota), 10.00
Tagi: