Zrób sobie sztukę - Paul Klee dla najmłodszych w CK ZAMEK

źródło: materiały prasowe

"Podobnie jak dziecko naśladuje nas w swojej zabawie, tak my w tej grze, jaką jest sztuka, naśladujemy siły, które stworzyły i stwarzają świat”, to cytat z Paula Klee, którego twórczość będzie inspiracją do kolejnych zajęć z cyklu "Zrób sobie sztukę". Zamkowe warsztaty odczarowują wyobrażenie o "niezrozumiałej" sztuce współczesnej oraz  umożliwiają dzieciom zanurzenie się w obszary nieskrępowanej kreacji. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-8 lat i 8-12 lat.

Organizatorzy wprowadzą rodziców i dzieci w świat sztuki XX wieku; przedstawią artystów, którzy jako pierwsi uwolnili sztukę prawdziwą, pochodzącą z wnętrza duszy, niezwiązaną żadnym kanonem. Pokażą, że sztuka współczesna nie ma przynosić zakłopotania, tylko otwierać w umysłach i sercach nowe, nieruszane wcześniej klapki, szuflady i 
obszary; prowokować do myślenia i współodczuwania energii Artysty oraz energii całego naszego świata. Przybliżą postacie Picassa, Mattise’a, Klee, Pollocka, Kandinsky’ego, Miro, Warhola i wielu innych. Uwaga, zajęcia mogą pobrudzić. 

Prowadząca:

Natalia Okoń – Rudnicka - artystka urodzona w 1980 roku we Wrocławiu. Po ukończeniu z wyróżnieniem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (2000 r.) podjęła studia we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, na wydziale wzornictwa przemysłowego. Studia skończyła dyplomem w pracowni komunikacji wizualnej u prof. Mieczysława Piróga oraz aneksem malarskim u prof. Krzysztofa Skarbka. (2005 r.) Od tego czasu zajmuje się malarstwem, ilustracją, grafiką użytkową i artystyczną oraz nauczaniem w ukończonym przez siebie liceum. Pasjonuje się historią sztuki, literaturą, a przede wszystkim twórczością wszelką z naciskiem na malarstwo i szeroko pojęty dizajn. Stara się nie ustawać w rozwoju twórczym, jednocześnie z pasją uczyć kolejne pokolenia. Prywatnie matka czteroletniej Karolinki.

Miejsce: Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1

Pierwsza tura zajęć: dzieci od 5 do 8 lat: 10.00-11.30

Druga tura zajęć: dzieci od 8 do 12 lat 12.00-13.30

Bilet: 25zł/os, rodzic - wstęp wolny, materiały w cenie

Zapisy przez www.strefazajec.pl

 

źródło: materiały prasowe

Termin: 
01.04.2017 (sobota) (Całodzienne)