Festiwal "Przecinek i Kropka"

źródło: materiały prasowe

W pierwsze dwa weekendy kwietnia ( 1 - 2.04 oraz 8 - 9.04) w ramach Festiwalu Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka odbędą się spotkania z twórcami i ilustratorami książek dla najmłodszych takimi jak: Magdalena Wosik czy Andrzej Maleszka, warsztaty plastyczne i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Głównym bohaterem tegorocznej edycji będzie sam Kubuś Puchatek, którego spotkać będzie można w Empiku Renoma w niedzielę 2 kwietnia oraz w sobotę 8 kwietnia w godzinach: 12:00 - 16:00.

Harmonogram wydarzeń:

Magdalena Wosik
1 kwietnia, godz. 12:00
empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Warsztaty ze znaną ilustratorką książek dla dzieci - Magdaleną Wosik. W swoim najnowszym dziele - "Wytęż wzrok! Ukryte obrazki"(Wydawnictwo Nasza Księgarnia) zabiera najmłodszych na nietypowe poszukiwania przedmiotów schowanych na pełnych szczegółów obrazach. Na spotkaniu opowie także o technice rysowania i inspiracjach towarzyszących jej przy pracy.

Warsztaty kreatywne - bajkowe zakładki do książek
1 kwietnia, godz. 14:00
empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Na warsztatach plastycznych, korzystając z różnych prostych technik i materiałów, uczestnicy stworzą efektowne zakładki do książek z postaciami z ulubionych bajek. O wyborze historii i jej bohatera, decydować będzie jedynie wyobraźnia uczestników. Wiek 5+

Joanna Anger, Anna Piszczek
2 kwietnia, godz. 12:00
empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
O tym jak ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka jest jego odżywanie niemałą wiedzę zebrały Joanna Anger i Anna Piszczek, autorki bestsellerowej książki - "Alaantkowe BLW. Od niemowlaka do starszaka. Domowa książka kucharska" (Wydawnictwo Mamania). Na spotkaniu autorskim opowiedzą nie tylko o kulisach powstawania tego nietypowego kulinarnego wydawnictwa, ale zapewne także o innych problemach i wątpliwościach związanych z macierzyństwem.

Przecinek i Kropka - warsztaty
2 kwietnia, godz. 14:00
8 kwietnia, godz. 13:00
Zapraszamy do wspólnego odkrywania magicznego świata książek i poznawania ich tajemnic podczas warsztatów empiku "Przecinek i Kropka". Zajęcia przygotowane przy współudziale psychologów dziecięcych przeznaczone są dla najmłodszych w wieku 5-8 lat.

Empik czyta dzieciom
2 kwietnia, godz. 15:00
empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Aktor Piotr Misztela, absolwent krakowskiej Państwowej Szkoły Teatralnej oraz wybrani pracownicy wrocławskich salonów Empik przeczytają najmłodszym i tym trochę starszym fragmenty najnowszego tłumaczenia Kubusia Puchatka, autorstwa Michała Rusinka, a także innych książek nominowanych do tegorocznej nagrody w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą "Przecinek i Kropka".

Warsztaty kreatywne - kubusiowe breloczki
8 kwietnia, godz. 14:00
empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
Kubuś Puchatek, Prosiaczek a może Kłapouchy? Ciekawe, która z tych bajkowych postaci cieszy się największą popularnością wśród dzieci? Być może odpowiedź na to pytanie znajdziemy w czasie warsztatów, na których stworzymy efektowne filcowe breloczki z wizerunkami głównych bohaterów książek autorstwa Alana Alexandra Milne. Wiek 5+

Andrzej Maleszka
9 kwietnia, godz. 14:00
Zapraszamy na spotkanie i warsztaty ze znanym poznańskim reżyserem, scenarzystą i autorem książek dla dzieci - Andrzejem Maleszką. Twórca bestsellerowej serii "Magiczne drzewo" (Wydawnictwo Znak) opowie między innymi o tym skąd czerpie pomysły na tworzenie fantastycznej światów, w których ludzie mówią kocim językiem, a na ich głowach wyrastają niebieskie róże

Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach Festiwalu jest bezpłatny.

 

źródło: materiały prasowe

Termin: 
01.04.2017 (sobota) (Całodzienne) do 02.04.2017 (niedziela) (Całodzienne)
08.04.2017 (sobota) (Całodzienne) do 09.04.2017 (niedziela) (Całodzienne)
Tagi: