Dość nudy podczas WF-u! Tydzień Ruchu przełamuje rutynę

źródło: mat. organizatora

Od 26 do 30 września 2016 r. uczniowie wrocławskich szkół w ramach lekcji wychowania fizycznego będą mogli wziąć udział w bezpłatnych treningach fitness, tanecznych lub nauczyć się grać w squasha. Zajęcia udostępnią obiekty sportowe będące współtwórcami wrocławskiej karty sportowej fitWRO. A wszystkich, którzy chcieliby się poruszać zachęcamy do udziału w wielkim otwarciu Tygodnia Ruchu na Wyspie Słodowej. Przed nami dwugodzinny maraton fitness!

To już ósma edycja wrocławskiego Tygodnia Ruchu, podczas którego staramy się rozruszać Wrocław, zachęcając mieszkańców do regularnej aktywności fizycznej. Tym razem program tygodnia został skierowany głównie do dzieci i młodzieży. Na uczniów wrocławskich szkół czekają bezpłatne treningi fitness (ATC, jump fit kids, judo, zdrowy kręgosłup), zajęcia taneczne (zumba, salsa cubana, tańce karaibskie, hip-hop kids, MTV Dance) oraz nauka gry w squasha. Niecodzienne lekcje WF-u poprowadzą profesjonalni trenerzy i tancerze na co dzień zatrudnieni w klubach sportowych zaangażowanych w tworzenie wrocławskiej karty sportowej fitWRO.

To nie wszystko. Podczas Tygodnia Ruchu dzieci i młodzież będą mogły bezpłatnie korzystać z zajęć tanecznych oraz zajęć na trampolinach w Centrum Sportowym Hasta la Vista także popołudniami. W tym czasie ich rodzice lub opiekunowie będą mieli zapewniony bezpłatny dostęp do strefy fitness. Dzięki takiemu rozwiązaniu rodzice będą mogli zadbać o swoją kondycję, podczas gdy dzieci aktywnie spędzą czas na ciekawych zajęciach prowadzonych przez trenerów doświadczonych w pracy z młodymi sportowcami.

Zapisy na zajęcia indywidualne i grupowe prowadzone są on-line: wcrs.wroclaw.pl/tydzienruchuszkola2016 W przypadku zajęć dla szkół rezerwacji dokonują nauczyciele.

25 września wrocławski Tydzień Ruchu zainauguruje otwarty dla wszystkich Maraton Fitness. Zapraszamy na zumbę – mix gorących latynoamerykańskich tańców i aerobiku, body shape – trening kondycyjno-wytrzymałościowy, którego układ nie powinien sprawić trudności nawet początkującemu uczestnikowi oraz brazylijski shape – ukierunkowany na dolne partie ciała, w szczególności uda i pośladki. Każdy uczestnik otrzyma specjalnie przygotowany pakiet startowy.

Termin:  25 września w godz. 16.00-18.00

Zapisy: miastowformie.pl/maratonfitness

Partnerzy w ramach fitWRO: Fitness Błękitna Laguna, Centrum Sportowe Hasta la Vista,Szkoła Tańca No Limits, Centrum Sportowo-Rekreacyjne Krakowska 98 oraz Rodzinne Centrum Rekreacji Familyfit w Kamieńcu Wrocławskim.

Organizatorem Tygodnia Ruchu we Wrocławiu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego wraz z partnerami. Projekt jest finansowany ze środków Gminy Wrocław.

Termin: 
25.09.2016 (niedziela) (Całodzienne) do 30.09.2016 (piątek) (Całodzienne)
Tagi: