Biblioteka Plenerowa: "Modna historia Wrocławia"

fot. Marta Szostak

Moda w okresie PRL-u to temat przewodni najbliższego spotkania z Biblioteką Plenerową i wrocławskim Muzeum Narodowym na Wyspie Słodowej. Podczas rodzinnych warsztatów inspirowanych książką będzie można m.in. zaprojektować dżinsy dla ulubionego bohatera literackiego, odtworzyć dawne wrocławskie mosty z klocków K'nex, własnoręcznie udekorować przeciwdeszczowy płaszczyk, czy też odnaleźć przedziwne rzeczy - "W kieszonce" Iwony Chmielewskiej.

Warsztaty inspirowane książką są świetną okazją do wspólnej zabawy dla dzieci i ich rodziców. W programie najbliższego spotkania:

14.00

Wyobraźnia w dżinsach – warsztat artystyczny. Z publikacji "M.O.D.A. Metki Obcasy Dżinsy Adidasy" Katarzyny Świeżak i Katarzyny Boguckiej możemy się dowiedzieć, jak w różny sposób definiowane jest słowo "moda" i jaką rolę pełni projektant. Zapraszamy do naszej zabawy w projektowanie dżinsów dla ulubionego bohatera literackiego!

15.00

Historia Wrocławia zaklęta w nazwach nieistniejących już wrocławskich mostów – inspiracją do budowania współczesnej wersji mostów "Pod Zielonym Drzewem", "Siedmiu Kół" oraz kładki "Kapeluszników". Zapraszamy na warsztaty konstruktorskie do rodzinnego budowania z klocków K'nex, które na co dzień są dostępne w MultiCentrum MBP we Wrocławiu.

16.00

Komiks MODNA I JUŻ! Do Biblioteki Plenerowej zaprasza Muzeum Narodowe we Wrocławiu. W czasie warsztatów plastycznych rozlosujemy wejściówki na wystawę "MODNA I JUŻ. Moda w PRL".

17.00

Pelerynki w najmodniejsze biblioteczne wzory. Kolorowe kropki, przecinki, dwukropki, myślniki oraz wykrzykniki i pytajniki – bez nich nie byłoby… książek. Warsztaty modowe, w trakcie których będzie możliwość udekorowania naklejkami otrzymanego płaszczyka przeciwdeszczowego!

18.00

Sztuka elegancka – warsztaty inspirowane publikacjami promującymi ciekawe zabawy rodzinne:

- "W kieszonce" Iwony Chmielewskiej można znaleźć rzeczy przedziwne

- "Arcypalce" Marion Deuchars przydadzą się do dekorowania bibliotecznej zawieszki,

- Myśliciel z zeszytu "SZTUKA. Kreatywne zabawy i gry" Ruth Thomson zaprasza na spotkanie z Dyskobolem!

 

źródło: materiały prasowe

Termin: 
07.08.2016 (niedziela), 14.00 do 19.00
Tagi: