"Dziewczyny inne niż wszystkie" - premiera

źródło: materiały prasowe

Cztery nastolatki i ich problemy. 15 lipca do kin wejdzie fińska produkcja "Dziewczyny inne niż wszystkie". Film otrzymał nagrodą Nagrodę Jury Dziecięcego na Dniach Filmu Nordyckiego w Lubece, w Polsce pokazywany był na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu.

Jessica, Aino, Taru i Jenny stoją u progu dojrzałości. Przyjaźnią się, ale każda zmaga się z własnymi problemami. Aby nie poddać się rozpaczy, każda z nich musi odnaleźć w sobie siłę. Prowadzą prowokacyjny video-pamiętnik, w którym przedstawiają swoje problemy i radości.

Fabuła filmu oparta jest na autentycznych wydarzeniach.

Jessica zakochuje się w przystojnym Węgrze i mimo ostrzeżeń przyjaciółek i matki, wyjeżdża za ukochanym do Wilna… tylko po to, by zostać porzuconą na lotnisku.
"Wszystko byłoby idealnie, gdybym nie była taka głupia…"

Aino nie może zaakceptować swojego wyglądu i kompleksy zajada czekoladkami. Nawet nie zauważa szkolnego adoratora, który zakochuje się w niej po uszy.
"Patrząc w lustro, widzę oko, rękę, ale nie mogę zaakceptować całości. Dlaczego ktoś inny miałby to zrobić".

Taru zachodzi w ciążę, jednak jej chłopak nie wydaje się być najlepszym kandydatem na ojca. Sama również musi poznać samą siebie, zanim podejmie odpowiednią decyzję.
"Miałam być jak Kate Moss i umrzeć przed 30-tką. Gdybym tylko nie była trochę w ciąży…"

Jenny boryka się z samotnością i niezrozumieniem. Jej przyjaciółka nie odwzajemnia jej uczuć.
"Tutaj nie życie jest wredne. Moja najlepsza przyjaciółka powinna zrozumieć, że ją kocham. A może powinnam być jak wszyscy? Kto tu oszalał? Świat czy ja?".

"Dziewczyny inne niż wszystkie" to opowieść o momentach, kiedy życie daje ci kopniaka. Nigdy, przenigdy nie można się poddać, tylko oddać mu mocniej!

Film można będzie zobaczyć m.in. w Kinie Nowe Horyzonty.

 

źródło: materiały prasowe

Termin: 
15.07.2016 (piątek) (Całodzienne)
Tagi: