Dzień Dziadków – międzypokoleniowy piknik na Wyspie Słodowej

Miesiąc Rodziny łączy pokolenia. 12 czerwca spotkamy się na Wyspie Słodowej z okazji Dnia Dziadków. Rodzinne gry planszowe, warsztaty edukacyjne, zajęcia kreatywne i sportowe oraz III Wrocławski Przegląd Chórów Osiedlowych – na międzypokoleniowy piknik rodzinny zapraszamy od 13.00 do 18.00. Wstęp wolny.

Gry planszowe to rozrywka dla całej rodziny. Podczas pikniku na Wyspie Słodowej stanie wypożyczalnia gier planszowych, a dziadkowie razem z wnukami będą mogli zagrać w ulubione tytuły lub nauczyć się zupełnie nowych gier. Dużo emocji, trochę ruchu, a przede wszystkim czas spędzony na dobrej zabawie. To wszystko zapewnią plenerowe gry rekreacyjne takie jak bule, czy nieco mniej znane molkky. Zwolennikom aktywnego wypoczynku polecamy także squasha, strzelanie z łuku czy rzut piłką do celu. Całe rodziny będą mogły wziąć udział w grze miejskiej z mapą Wyspy Słodowej. Na terenie pikniku stanie też punkt szachowy.

Walki sumo, twister, zabawy z chustą Klanzy, budowanie z klocków, warsztaty recyklingowe malowanie buziek, puszczanie baniek mydlanych czy ulubione przez dzieci dmuchańce – na Wyspie Słodowej nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Czas wolny wypełnimy nie tylko rozrywką, ale i zajęciami artystycznymi i edukacyjnymi, których uczestnicy wezmą udział w fascynującym mieszaniu kolorów, a także zyskają bilet wstępu do wężowego laboratorium. Seniorów zachęcimy do udziału w konkursie "Co warto usłyszeć" – do wygrania kije do nordic walking.

Atrakcjom przy stanowiskach towarzyszyć będzie muzyka. Na scenie odbędzie się III Wrocławski Przegląd Chórów Osiedlowych. Swoje umiejętności wokalne zaprezentują formacje z wrocławskich osiedli: Gajowice, Kozanów, Kuźniki, Maślice, Nadodrze, Nowy Dwór, Ołbin, Przedmieście Świdnickie, Sępolno-Biskupin oraz zaproszeni goście.

Podczas pikniku z okazji Dnia Dziadków zadbamy o zdrowie fizyczne, a także podpowiemy, jak budować trwałe relacje z najbliższymi i radzić sobie z problemami wychowawczymi. Wszystkim zainteresowanym bezpłatnych porad udzielą specjaliści: psycholodzy dziecięcy i młodzieżowi, neuropsycholodzy, logopedzi, socjoterapeuci, psycholodzy pracujący z osobami dorosłymi i starszymi, doradcy życia rodzinnego. Prowadzone będą tzw. dialogi małżeńskie, czyli rozmowy z doświadczonymi małżeństwami oraz rozmowy na temat problemów zw. z uzależnieniami, a także miniwarsztataty z rozwiązywania konfliktów oraz asertywności. Na Wyspie Słodowej można będzie skorzystać z porad dietetycznych i podologicznych, wykonać badanie optometryczne wzroku pod kątem zaćmy, pomiary obwodów ciała, cukru, ciśnienia, BMI oraz tkanki tłuszczowej.

Piknik z okazji Dnia Dziadków jest częścią wrocławskiego Miesiąca Rodziny, czyli kumulacji wydarzeń dla rodzin, które na przełomie maja i czerwca odbywają się we Wrocławiu. Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na www.miesiacrodziny.pl oraz na profilu wydarzenia na Facebooku.

Organizatorem Miesiąca Rodziny jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami – wrocławskimi firmami, instytucjami, fundacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz rodziny. Projekt jest finansowany ze środków gminy Wrocław.

Termin: 
12.06.2016 (niedziela), 13.00 do 18.00
Tagi: