Dzień Dziecka we Wrocławiu

Dzień Dziecka we Wrocławiu
Fot. ADHD Production

Dzień Dziecka coraz bliżej! Przygotowaliśmy wykaz imprez we Wrocławiu. Niedzielne popołudnie w rodzinnym gronie to idealna propozycja, zatem wybierz coś dla siebie.

Dzień Dziecka na Wyspie Słodowej

Kolejne wydarzenie w ramach Miesiąca Rodziny. Wielki piknik na zielonej wyspie Wrocławia z mnóstwem atrakcji, szczególnie dla najmłodszych. Animacje, malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, pokazy doświadczeń. To nie wszystko, na scenie i w specjalnej sportowej strefie, swoje pierwsze urodziny będzie świetował fitness klub Lulu Lemon, kóry przygotował dwugodzinny marato Zumby. Poza rozrywką, warto odwiedzić miasteczko informacyjne z poradami i warsztatami dla rodziców. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej Moja Rodzina oraz na Facebook’u.

Termin: 1.06 13:00-18:00

Cena: wstęp wolny

 

Dzień Dziecka w Zamku Kliczków

Organizatorzy przygotowali zabawy rycerskie, malowanie twarzy, pieczenie kiełbasek, konkursy sprawnościowe i plastyczne. Niewątpliwym atutem jest niezwykła sceneria Borów Dolnośląskich i możliwość poznania Zamku Kliczków, który zafascynuje najmłodszych swoimi legendami oraz tajemnicami. 

Termin: 1.06 14:00-18:00

Cena: wstęp wolny

 

Dzień Dziecka w Cocofli

Jednodniowa wycieczka do Japoni możliwa tylko w kawiarni Cocofli. Na przygotowanych warsztatach dzieci podążą do kraju kwitnącej wiśni. Ich przewodniczką będzie postać literacka laleczka Aoki oraz Katarzyna Cieśla, psycholog i arteterapeuta. Zajęcia będą miały charakter odkrywczy, dzieci poznają daleką kulturę, ale również rozwiną swoje zdolności językowe i plastyczne podczas nauki japońskich słów i projektowania kimono. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, wcześniejsze zgłoszenia przyjmowane są pod numerem 71 756 99 90. Poza japońskimi warsztatami w dniach 31.05-1.06 odbędzie się Kiermasz Książek dla Dzieci z 20% rabatem!

Termin: 1.06 od 11:00

Cena: wstęp wolny

 

Dzień Dziecka w Muzeum Poczty i Telekomunikacji

Warsztaty plastyczne, tworzenie własnego znaczka pocztowego oraz wspólnego kolażu to propozycje Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Jednak największą atrakcją będzie otwarta w Dzień Dziecka wystawa znaczków pocztowych poświęcona bohaterom bajek. "Bajki naszych dzieci, bajki naszych rodziców" to niesamowity zbiór ukazujący bohaterów dziecięcego świata w Finlandi, Belgi, Kanady, USA, Francj, San Marino, Albani a nawet bajkowe inspiracje na Malediwach. Wśród zagranicznych eksponatów znajdą się również przedstawiciele z Poczty Polskiej pokazujące bajkowych bohaterów starszego pokolenia. Poza znaczkami na wystawie znajdziesz blankiety telegramowe z lat 60. i 70., a także przedwojenne kartki pocztowe z wizerunkami dzieci.

Termin: 1.06 od 13:00

Cena: wstęp wolny

 

Dzień Dziecka we Wrocławskim Teatrze Pantomimy

Specjalne przedstawienia dla najmłodszych z dodatkowymi atrakcjami. Pierwsza propozycja to "Mikrokosmos" z małym conieco od Cukier Lukier oraz niespodziankami przygotowanymi przez sklep z zabawkami Milutek oraz kawiarnię Mam Czas Cafe. Spektakl i zabawy odbędą się na dużej scenie Teatru Polskiego. Druga część programu to wspólne czytanie. W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" aktorzy z Wrocławskiego Teatru Pantomimy zapraszają na perfromatywne czytanie "Marchewki z groszkiem", lekkiej i przyjemnej opowieści o spotkaniu polskich warzyw z importowanymi kuzynami. 

Termin: 1.06 16:00 - "Mikrokosmos", 17:30 - "Marchewka z groszkiem" - czytanie

Cena: 20/25 zł - przedstawienie (rezerwacja biletów), performatywne czytanie - wstęp wolny

 

2. Przegląd Nowego Teatr dla Dzieci oraz I Festiwal Literatury dla Dzieci

Zakończenie I Festiwalu Literatury dla Dzieci odbędzie się w Parku Staromiejskim podczas rozpoczęcia 2. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci. Połączenie dwóch imprez dało moc atrakcji dla wszystkich uczestników. Przez cały dzień będą odbywać się liczne warsztaty w ramach Ogrodu Sztuk oraz gra terenowa. O godzinie 15:00 Gala zamukająca Festiwal Literatury dla Dzieci z wręczeniem nagrody dla najlepszej książki dla dzieci oraz najlepszego opowiadania wyłonionego w konkursie "Oto moja bajka - ogólnopolski konkurs na opowiadania". O 14 i 17 odbędą się dwa przedstawienia, w tym premierowa "Plama". Pełny harmonogram znajduje się na stronie 2. Przeglądu Nowego Teatru dla Dzieci.

Termin: 1.06 od 9:00

Cena: wstęp wolny, spektakl "Plama" - 20/25 zł

 

Piknik Dzieci Świata

Projekt Jubilo, który walczy z wykluczeniem społecznym ze względu na narodowość zaprasza na piknik w Parku Marii Dąbrowskiej przy ul. Kamieńskiego. Dla najmłodszych przygotowano gry, zabawy taneczne i muzyczne. Cechą charakterystyczną imprezy jest multinarodowość, zatem dzieci poznają inne kultury oraz języki.

Termin: 1.06 od 15:00

Cena: wstęp wolny

 

MotoPiknik na Torze Rajdowym

Dzień Dziecka dla wsyzstkich fanów motoryzacji. W programie jazda z kierowacami rajdowymi, zabawy i konkursy dla dzieci, samochody na trolejach, samochody rajdowe oraz gokarty. Spełnienie marzeń każdego przyszłego kierowcy odbędzie się na prawdziwym torze rajdowym przy ul. Rakietowej. Organizatorzy zapraszają całe rodziny do wspólnego piknikowania i grillowania.

Termin: 1.06 11:00-16:00

Cena: wstęp wolny

 

Piknik z minigolfem z okazji Dnia Dziecka

Minigolf Wilczyce razem z agencją eventową Kreskoowka przygotował imprezę dla dzieci z warsztatmi. Podczas pikniku odbędzie się turniej minigolfa, a żeby być w nim najlepszym, wcześniej będzie możliwość pozania zasad i gry, co może zostać upamiętnione zdobyciem odpowiedniej sprawności. 

Termin: 1.06 14:00-18:00

Cena: wstęp wolny

 

Dzień Dziecka w Humanitarium

Ogrody doświadczeń Humanitarium przygotowały naukową rozrywkę na Dzień Dziecka. Nauka poprzez zabawę to najlepsza forma poszerzania wiedzy przez dzieci. W programie znajdują się liczne warsztaty, niektóre brzmią niezwykle tajemniczo, jak "Wulkan", "Kolorowy zawrót głowy", czy też "Pasta Słoniowa". W Cafe Inspiracje odbędą się również warsztaty kulinarner "Zdrowo owocowo". Szczegóły i godziny poszczególnych zajęć znajdują się na stronie internetowej Humanitarium.

Termin: 1.06 11:00-18:00

Cena: 12/15 zł, na pokazu zorganizowane w Dzień Dziecka - wstęp wolny

 

Dzień Dziecka w Centrum Poznawczym

Kreatywne zajęcia i dużo radości obiecują organizatorzy Dnia Dziecka w Centrum Poznawczym. W programie warsztaty z różnych dziedzin. W tym  "Kosmiczna architektura", zabawa terenowa dla całych rodzin, zajęcia z Małym Inżynierem, podczas których fizyka i chemia odkryją wiele swoich tajemnic. Dla plastycznie uzdolnionych przygotowano możliwość zbudowania miasta z tektury, a dla ciekawych Wrocławia wycieczkę pieszą ze szczególnym uwzględnieniem osiedla WUWA oraz rowerową przejażdżkę po Sępolnie. O godzinie 14 odbędzie się specjalny pokaz fontanny multimedialnej.

Termin: 1.06 (harmonogram godzinowy na stronie internetowej Centrum Poznawczego)

Cena: dzieci (do 18 roku życia) - wstęp wolny, opiekunowie - 50% zniżki

 

Dzień Dziecka w Kinie Nowe Horyzonty

Specjalnie przygotowany program filmowy. Produkcje, które mimo tego, że zeszły z afisza są niezwykle popularne i docenianie przez najmłodszych. W repertuarze znalazła się bajka anime "Tajemniczy świat Arrietty", kultowa animacja Disneya "Piękna i Bestia", filmowe spotkanie Królika Bugsa z Michaelem Jordanem "Kosmiczny Mecz". Poza filmowymi przeżyciami przygotowano warsztaty "Dźwięki z odzysku" oraz "Bookcrossing książek dla dzieci", czyli wymianę przeczytanymi tytułami na nowe. 

Termin: 1.06 (repertura na stronie Kino Nowe Horyzonty)

Cena: 12 zł / bilet

 

Filharmonia dla młodych: "Ucieszne figle Dyla Sowizdrzała"

Tego poranka dźwięki tajemniczej melodii przeniosą młodego słuchacza w czasy, kiedy nie było jeszcze rowerów, gier komputerowych ani telefonów komórkowych. Wesoły, rytmiczny nastrój utworu oraz zabawne, pełne humoru tematy ilustrujące zachowanie Dyla staną się integralną częścią koncertu. Jego przygody po mistrzowsku opisane będą słowem, muzyką oraz grą aktorską. 

Termin: 1.06 11:00

Cena: 15 zł / uczeń, 5 zł / opiekun

 

Koncert dla dzieci w ramach Leo Festiwalu 

Muzyczny spektakl zarówno dla dziecie, jak i dorosłych. Liryczne melodie, szkocki taneczny rytmam, śpiew inspirowany folklorem muzyki. Folkowe motywy brzmieniowe i rytmicznezaaranżowane za pomocą nowoczesnych technik kompozytorskich są parafrazowane, parodiowane i zestawiane w stylistyczny kolaż. 

Termin: 5.06 10:30 i 19:00

Cena: 15/25 zł

 

Dzień Dziecka z Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka

Program pełen atrakcji. Przedstawienia dla najmłodszych i trochę starszych dzieci. Warsztaty plastyczne, a to wszystko ma na celu rozwijanie umiejętności dzieci poprzez wspólną zabawę. O godzinie 10 wystawione zostanie przedstawienie "Bajka o dwóch domkach" dla dzieci w wieku 1-3 lat, a na zakończenie o 17 spektakl "Baśń o złotej rybce" dla grupy wiekowej od 4 lat. 

Termin: 1.06 10:00-18:00

Cena: 18 zł / przedstawienie

Termin: 
01.06.2014 (niedziela) (Całodzienne)
Tagi: