Biblioteka Plenerowa oraz inne atrakcje na Wyspie Słodowej - relacja z niedzielnego pikniku

28 lipca na Wyspie Słodowej odbyła się pierwsza edycja Biblioteki Plenerowej na Wyspie Słodowej, a wraz z nią warsztaty rodzinne z cyklu "Wspólnie, czyli razem...". Kolejne spotkanie już za tydzień. 

Biblioteka Plenerowa to spotkania z książką do czytania i słuchania, możliwość wypożyczenia "książki plenerowej" oraz uczestnictwo w warsztatach inspirowanych książką.

Podczas wczorajszych zajęć dzieci wraz z rodzicami m.in. przygotowywały pyszne i zdrowe przekąski na lato, prezentowały swoje pomysły, co do rozwoju Wyspy Słodowej w przyszłości oraz wzięły udział w wielkim, plenerowym wyścigu samolotowym.

Kolejne spotkanie z Biblioteka Plenerową już w najbliższą niedzielę (28 lipca). W programie:

- godz. 14.14 - Warsztaty rodzinne związane z historią Wyspy Słodowej. ogórkowe przekąski dla najmłodszych i spacer na Mosty Młyńskie
- godz. 15.15 - Upcykling w plenerze - kubeczek na kredki inspirowany "Młynem Maria"
- godz. 16.16 - "Wyspa moich marzeń" - najmłodsi wrocławianie namalują list do Prezydenta
- godz. 17.17 - Samoloty z papieru i rekord lotu na Wyspie Słodowej.
- godz. 18.18 - Zachęta do sztuki - działania plastyczne "gra w obraz" i zaproszenie do Muzeum Narodowego.

Spotkania z plenerową książką na Wyspie Słodowej zapewnia w wakacyjne miesiące Miejska Biblioteka Publiczna.

Poza zajęciami prowadzonymi w ramach Biblioteki Plenerowej podczas niedzielnych pikników organizowanych co tydzień na Wyspie Słodowej, na najmłodszych czekają również inne atrakcje, m. in. gry planszowe, dmuchańce, boiska do badmintona, piłka nożna czy bulle. Bieżące informacje o wydarzeniach, które w każdy weekend mają miejsce na Wyspie Słodowej dostępne są na stronie internetowej www.wyspa.wroclaw.pl.

Miejsce: Wyspa Słodowa

Cena: wstęp wolny

Termin: 
28.07.2013 (niedziela), 14.00 do 19.00