Piknik z okazji Dnia Ojca - relacja

Piknik z okazji Dnia Ojca odbył się w parku Południowym i zamknął cykl imprez "Miesiąca Rodziny", na który składały się wcześniejsze pikniki z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Wszyscy, którzy zdecydowali się przyjść tego dnia do parku Południowego, mogli skorzystać z licznych atrakcji i spędzić dzień w wyjątkowy sposób. Organizatorzy postarali się, aby na pikniku nikt się nie nudził - zarówno młodsi jak i starsi mogli znaleść dla siebie coś ciekawego.

Impreza rozpoczęla się o godz. 13.00. Od samego początku na scenie występowali młodzi wrocławscy wykonawcy, którzy prezentowali swoje talenty muzyczne. O godz. 16.00 rozpoczął się koncert piosenek Jana Kaczmarka, który odbył się zaraz po uroczystym otwarciu ul. Jana Kaczmarka. Uroczyste odsłonięcie tablicy z imieniem i nazwiskiem zgromadziło wiele osób. Również z tej okazji kabaret Elita zaprezentował najbardziej znane piosenki Jana Kaczmarka.

Niedaleko sceny znajdowała się "Strefa Bezpieczeństwa" prowadzona przez Roberta Moskwę, gdzie w symulatorze dachowania można było doświadczyć jak zachowuje się samochód podczas wypadku. Odbywały się tam również pogadanki na temat samoobrony, na których informowano między innymi, jak prawidłowo używać gazu pieprzowego czy paralizatora. Kobiety mogły wziąć także udział w praktycznych zajęciach z samoobrony, na których prezentowane były podstawowe chwyty.

Dużym zainteresowaniem cieszył się badminton i turnablle, przy których pojawiali się coraz to nowi grający. Długa kolejka ustawiała się także do stołów do gry w piłkarzyki. Najmłodsi chętnie brali udział w animacjach, konkurencjach sportowych i slalomach. Nie brakowało też chętnych do gry w laser tag, którą przygotowała Kwatera Główna. Gigantyczne piłkarzyki na dmuchanym boisku cieszyły się dużą popularnością wśród dzieci. Chętni mogli wziąć udział w przygotowanych przez Right Way warsztatach z nordic walkingu czy aerobiku oraz wykonać pomiar składu ciała. Po wyczerpujących konkurencjach można było odpocząć na leżakach, albo skorzystać z mniej angażujących fizycznie rozrywek.

Zmęczeni konkurencjami sportowymi mogli zagrać w gry planszowe, albo udać się na pogadanki rodzinne, gdzie rodzice rozmawiali np. o tym, jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola. Choć piknik odbył się z okazji Dnia Ojca, organizatorzy pomyśleli również o paniach, dla których przygotowano porady kosmetyczne i pielęgnacyjne, udzielane przez przedstawicieli firmy kosmetycznej Mary Kay. Dzieci mogły też posłuchać przygotowanych przez Active Business bajek zarówno w wersji polskiej jak i angielskiej oraz wziąć udział w zajęciach plastycznych i animacjach przeprowadzanych przez Centrum Edukacji Społecznej. O rozrywkę dla najmłodszych postarała się też firma Ego Centrum Rozwoju i Rekreacji, która prowadziła zabawy i zajęcia plastyczne.

Piknik z okazji Dnia Ojca przyciągnął wielu wrocławian i po raz kolejny udowodnił, jak dobrze jest spędzać czas w gronie rodziny i najbliższych. Około godz. 19.00 zbliżająca się burza zasygnalizowała koniec imprezy.

Zdjęcia Ewelina Konik, Iwona Kołodziej