Lipiec 2016

źródło: materiały prasowe

Sąsiedzkie Kino– ruszają bezpłatne, międzypokoleniowe warsztaty w konwencji kinowej

Lato w pełni, czas to wykorzystać! Zapraszamy do przywitania sierpnia wraz z CK Agora i dobrym kinem. Od 1 do 5 sierpnia odbędą się bezpłatne warsztaty, których tematem przewodnim będzie tworzenie sąsiedzkiego kina.

Termin: 
01.08.2016 (Całodzienne) do 05.08.2016 (Całodzienne)
źródło: materiały prasowe

Miłość płynąca z piersi - kampania społeczna promująca karmienie piersią

Właśnie ruszyła druga edycja konkursu "Kobiecość w Obiektywie". Akcja promuje karmienie piersią i oswojenie widoku mamy karmiącej w społeczeństwie. Zorganizowana kampania jest początkiem działań fundacji, która będzie upowszechniać karmienie piersią oraz pomagać w rozwiązywaniu problemów jakie mamy napotykają na swojej mlecznej drodze. W promocję wydarzenia włączyły się młode mamy z Dolnego Śląska w szczególności z Wrocławia. Dzięki pięknym fotografiom chcą pokazać, że karmienie piersią to nie tylko źródło pożywienia dla dziecka, ale również budowanie bliskości oraz naturalny etap podczas prawidłowego rozwoju dziecka.

źródło: materiały prasowe

Warsztaty dla dzieci z rodzin wielodzietnych

Centrum Twórczości zaprasza do uczestnictwa w cyklu warsztatów skupiających się na działaniach plastycznych, pozwalających rozwinąć pasje i talenty artystyczne dzieci. To aktywność, która służy rozwijaniu twórczego myślenia, uczy odpowiedzialności za podjęte zadania oraz inspiruje dziecięcą twórczość.

źródło: materiały prasowe

Słoneczna Szkoła Sztuki - zajęcia dla dzieci

Słoneczna Szkoła Sztuki to spotkania teatralne i plastyczne, przygotowujące dzieci do aktywnego i świadomego uczestnictwa w kulturze. Projekt jest skierowany do dzieci w wieku 6-13 lat, z domów dziecka, rodzin zastępczych, dzieci z rodzin wielodzietnych, rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dodatkowym kryterium rekrutacji jest dochód miesięczny na członka rodziny – około 1000 pln netto.

Termin: 
22.08.2016 (Całodzienne) do 26.08.2016 (Całodzienne)
źródło: informacja prasowa

„Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie" przedpremierowo we wrocławskich kinach sieci Multikino

Od 22 do 28 lipca br. w Multikinie Arkady Wrocławskie oraz Pasaż Grunwaldzki będzie można zobaczyć przedpremierowo „Epokę lodowcową: Mocne uderzenie”. Na tę animację oraz inne filmy familijne od poniedziałku do niedzieli rodzice z dziećmi mogą kupować bilety rodzinne płacąc za swoje tyle co dziecko.

żródło: materiały prasowe

Podczas wakacji w Multikinie Arkady Wrocławskie oraz Pasaż Grunwaldzki każdy płaci tyle co dziecko!

Od 22 lipca sieć kin Multikino wprowadza nowe ceny biletów rodzinnych. Dzięki temu we wszystkich kinach sieci oraz przez stronę www.multikino.pl od poniedziałku do niedzieli rodzice z dziećmi mogą kupować bilety na seanse familijne płacąc za bilet tyle co dziecko.

źródło: materiały prasowe

Letnie warsztaty teatralne dla dzieci

18 lipca w Klubie pod Kolumnami rozpoczną się letnie warsztaty teatralne dla dzieci od 4 do 9 lat. Zajęcia prowadzone będą za pomocą nowatorskich metod łączących w sobie teatr słowa z teatrem pantomimy, w trakcie których wykorzystywana jest naturalna potrzeba ruchu i zabawy u dzieci oraz ich inwencja twórcza,  pomysły i propozycje.

Termin: 
18.07.2016 (Całodzienne) do 22.07.2016 (Całodzienne)

Strony