Maj 2016

Dzień Dziecka na Wyspie. Trwa Miesiąc Rodziny

Przed nami kolejny piknik w ramach Miesiąca Rodziny. Tym razem całą rodziną świętować będziemy Dzień Dziecka. Już 5 czerwca najmłodszych razem z rodzicami i dziadkami zapraszamy na Wyspę Słodową. Pokazy zumba kids i dancehall, pilates, a także breakdance, minipark linowy, warsztaty muzyczne, plastyczne i edukacyjne oraz mnóstwo innych rodzinnych atrakcji – to wszystko od godz. 13.00. Wstęp wolny.

Termin: 
05.06.2016, 13:00 do 18:00

Dzień Dziadków – międzypokoleniowy piknik na Wyspie Słodowej

Miesiąc Rodziny łączy pokolenia. 12 czerwca spotkamy się na Wyspie Słodowej z okazji Dnia Dziadków. Rodzinne gry planszowe, warsztaty edukacyjne, zajęcia kreatywne i sportowe oraz III Wrocławski Przegląd Chórów Osiedlowych – na międzypokoleniowy piknik rodzinny zapraszamy od 13.00 do 18.00. Wstęp wolny.

Termin: 
12.06.2016, 13:00 do 18:00
źródło: czasdzieci.pl

Literackie Oscary - Gala finałowa Festiwalu Literatury dla Dzieci

Nie w Hollywood, a we Wrocławiu. Nie w Dolby Theatre, a w Kinie Nowe Horyzonty. Na wielkiej oscarowej scenie 5 czerwca zabłysną najjaśniejsze gwiazdy polskiej literatury dla dzieci wybrane w przez tysiące czytelników w konkursie na najlepszą książkę.

Termin: 
05.06.2016, 18:00

Dzień Ojca na Wyspie Słodowej

Kochani ojcowie, z okazji Waszego święta zapraszamy na Wyspę Słodową do świętowania z całą rodziną. Strzelanie z łuku, warsztaty kung-fu, laurki "w garniturze" dla ojców z książkami w butonierce, tworzenie portretów "Mój tato" na balonach i sztalugach, a także pomiary cukru, BMI, tkanki tłuszczowej oraz ciśnienia wwraz z interpretacją wyników. Do tego jak zwykle mnóstwo warsztatów i animacji. Spotykamy się 26 czerwca o 13.00.

Termin: 
26.06.2016, 13:00 do 18:00
źródło: dolnoslaskifestiwalwolontariatu.wordpress.com

Wyjątkowa Gra Miejska "Qlinarne Nadodrze" już 4 czerwca we Wrocławiu!

Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w imieniu Partnerstwa na rzecz Promocji i Rozwoju Wolontariatu na Dolnym Śląsku "Razem dla Wolontariatu" zaprasza na wyjątkową Grę Miejską pod hasłem "Qlinarne Nadodrze".

Termin: 
04.06.2016, 12:00
źródło: informacja prasowa

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu na Miesiącu Rodziny

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu – Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia wspólnie z Dolnośląskim Wojewódzkim Ośrodkiem Medycyny Pracy we Wrocławiu, podczas niedzielnych festynów rodzinnych na Wyspie Słodowej w ramach Miesiąca Rodziny będą prowadzić punkt informacyjno-edukacyjny, oferując porady i wiele materiałów na temat zdrowego stylu życia. Dorośli będą mogli skorzystać z pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu (badanie dedykowane osobom palącym tytoń, które chcemy przekonać do rzucenia nałogu, a także narażonym na wdychanie środowiskowego dymu tytoniowego, tzw. „biernym palaczom”). Najmłodszych uczestników zapraszamy do wspólnej zabawy i rozmowy o zdrowiu z wykorzystaniem komiksów, kolorowanek, rebusów.

źródło: informacja prasowa

Loopy’s World Games, czyli najaktywniejszy Dzień Dziecka we Wrocławiu

Zastanawiasz się, jaki prezent najbardziej ucieszy Twoje dziecko? Zabierz je do Loopy’s World - tym, co sprawia maluchom największą frajdę jest przecież zabawa. Z okazji święta najmłodszych czekają na Was igrzyska sportowe i mnóstwo aktywnej zabawy.

Termin: 
28.05.2016 (Całodzienne) do 29.05.2016 (Całodzienne)

Dzień Mamy na Wyspie Słodowej. Rozpoczynamy wrocławski Miesiąc Rodziny

Na Wyspie Słodowej świętować będziemy Dzień Mamy, spędzając czas z całą rodziną. Kilkadziesiąt atrakcji dla całej rodziny, gry planszowe, warsztaty artystyczne, językowe i edukacyjne, zajęcia sportowe oraz konsultacje i porady specjalistów – to wszystko już 29 maja od 13.00 do 18.00. Wstęp wolny.<--break->

Termin: 
29.05.2016, 13:00 do 18:00

Strony