Grudzień 2015

pierwsza pomoc, warsztaty, Miasto w Formie
Pomaganie jest fajne - warsztaty z pierwszej pomocy

Warsztaty pierwszej pomocy dla rodziców z dziećmi

Zapraszamy serdecznie na styczniowe warsztaty pierwszej pomocy "Pomaganie jest fajne!" W styczniu odbędą się warsztaty zarówno dla osób dorosłych jak i dla rodziców z dziećmi. Na warsztaty obowiązują zapisy a liczba miejsc jest ograniczona.

Termin: 
14.01.2016, 10:00 do 13:00
14.01.2016, 13:00 do 16:00
źródło: materiały prasowe

Rewolucja w branży rozrywkowej zawitała do Wrocławia

Możliwość zanurzenia się w wirtualnym świecie i przeżycia prawdziwych emocji to nie sen o przyszłości. Pierwsze tego typu urządzenie we Wrocławiu zainstalowano w Rodzinnym Centrum Rozrywki Loop’s World. Oculus, czyli rewolucyjne i unikalne gogle pozwalające przenieść się do nierealnego świata, są już dostępne dla odwiedzających.
Człowiek poznaje świat dzięki swoim zmysłom. To właśnie one wpływają na to, że odczuwamy zadowolenie, radość, czy strach. Powodują, że śmiejemy się, stajemy w bezruchu lub płaczemy. Teatr, kino, koncerty, a wreszcie także centra rozrywki – to właśnie te miejsca dostarczają nam emocji i zabawy. Zaczynając od najprostszej zjeżdżalni, poprzez bardziej skomplikowane konstrukcje, kończąc na sprzętach opartych na najnowszych technologiach. Wszystkie te atrakcje przemawiają do nas za pomocą zmysłów – wzroku, zmysłu równowagi, a nawet węchu, czy smaku. Kreują emocje i uczucia, sprawiają nam przyjemność tworząc świat realnych doznań. Świat, który aż do tej pory nie miał konkurencji.

źródło: materiały prasowe

Nowy Świąteczny Poradnik Rudolfa - pobierz PDF

Święta to czas, żeby pobyć razem. Już same przygotowania mogą stanowić dobrą okazję do wspólnej pracy i zabawy. Nowy Świąteczny Poradnik Rudolfa to wydany w formie e-booka zbiór plastycznych inspiracji, dzięki którym z łatwością przygotujesz razem z dzieckiem magiczne świąteczne dekoracje, wykorzystując dostępne pod ręką przedmioty codziennego użytku.

źródło: materiały prasowe

"Optymistki" dla seniorów. Seans bezpłatny

Wyjątkowy seans kinowy dla aktywnych seniorów. We wtorek 15 grudnia Dolnośląskie Centrum Filmowe i Centrum Seniora Angel Care zapraszają na pokaz filmu "Optymistki". Po filmie wykład o tym, co wpływa na jakość życia seniorów. Początek projekcji o godz. 12.00 w sali Warszawa, wstęp wolny.

Termin: 
15.12.2015, 12:00
Jarmark w Dreźnie, fot. © LHDDittrich, źródło: materiały prasowe

Saksońsko-Dolnośląski Jarmark Bożonarodzeniowy wokół Zamku Leśnickiego

Grzane wino i miody pitne, aromatyczne pierniki, wytworne słodycze, tradycyjne wypieki, regionalne sery i wędliny, dekoracje świąteczne oraz upominki dla najbliższych - to tylko część oferty jaką przygotowali polscy i niemieccy wystawcy na pierwszy Saksońsko-Dolnośląski Jarmark Bożonarodzeniowy, który od 17 do 20 grudnia stanie na tarasach Centrum Kultury "Zamek" we wrocławskiej Leśnicy. Organizatorzy zadbali również o specjalny program dla rodzin z dziećmi - świąteczna parada, warsztaty, wspólne śpiewanie kolęd, koncert chóru drezdeńskiego, spektakl teatralny oraz spotkania z Mikołajem - który sprawi że magię świąt poczują wszyscy, od najstarszych do najmłodszych. Jarmark jest wspólną inicjatywą Centrum Kultury "Zamek" oraz Biura Łącznikowego Wolnego Państwa Saksonii.

Termin: 
17.12.2015 (Całodzienne) do 20.12.2015 (Całodzienne)
źródło: materiały prasowe

Body Worlds & The Cycle of Life - spotkania edukacyjne

Cykl spotkań tematycznych wokół wystawy Body Worlds & The Cycle of Life – każde z nich poświęcone jest jednemu układowi narządów w ciele człowieka, np. nerwowemu, oddechowemu czy krążenia. Spotkania prowadzi dr Paweł Posłuszny z  Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, stażysta wielu zagranicznych uczelni, członek Polskiego Towarzystwa Anatomicznego, zawodowy dietetyk i dyplomowany instruktor 5 dyscyplin sportowych, uznany autorytet w dziedzinie promocji zdrowia.

Termin: 
14.12.2015, 19:00
16.12.2015, 19:00
21.12.2015, 19:00
23.12.2015, 19:00

Strony