Lipiec 2015

Wyspa Dzieci: eksperymenty naukowe

Wyspa Dzieci to rodzinna strefa na Wyspie Słodowej. W niedzielę, 9 sierpnia na dzieci będą czekać ekscytujące eksperymenty naukowe przygotowane przez firmę IQuest. Mali naukowcy będą mogli m. in.: samodzielnie tworzyć kolorowe mikstury, rozpoznawać pH oraz testować ciekawe zabawki naukowe. Zapraszamy do wspólnego eksperymentowania!

Termin: 
09.08.2015, 14:00 do 19:00

Półmetek wakacji na Wyspie Słodowej. Program na weekend 31 lipca – 2 sierpnia

Na koniec lipca, a jednocześnie pierwszy weekend sierpnia przygotowaliśmy specjalne atrakcje dla rodzin z dziećmi. Koncert "Piosenki dla młodszych i starszych", gry familijne czy rozgrywki w ramach Sportowej Wyspy to tylko niektóre z propozycji. Tradycyjnie nie zabraknie także koncertów młodych wrocławskich wykonawców oraz tanecznego treningu na świeżym powietrzu. Gotowi na weekend? Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.<--break->

Termin: 
31.07.2015 (Całodzienne) do 02.08.2015 (Całodzienne)

Zwierzaki cudaki – kreatywne warsztaty przyrodnicze

Czy w ZOO zawsze muszą być kraty i ciasne wybiegi? Czy owce i wilki mogą żyć obok siebie? Dlaczego niektórych zwierząt jest coraz mniej? Cykl warsztatów przyrodniczych "Zwierzaki cudaki" obejmuje 5 spotkań, podczas których uczestnicy m.in.: poznawać będą bogaty swiat fauny i flory, zwiedzą Muzeum Przyrodnicze, wezma udział w zajęciach z sitodruku, produkcji zabawek-zwierzątek i warsztatach kulinarnych oraz zaprojektują wymarzone ZOO.

Termin: 
10.08.2015 (Całodzienne) do 14.08.2015 (Całodzienne)

Lato z architekturą - warsztaty dla dzieci

Kreatywne warsztaty dla dzieci w CRZ Krzywy Komin. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję poszerzyć swoją wiedzę o architekturze poznając obiekty wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzą Ogród Japoński i Muzeum Współczesne, a także będą miały okazję stworzyć własne budowle i projekty z artykułów spożywczych oraz z gliny. Warsztaty potrwają od 3 do 7 sierpnia.

Termin: 
03.08.2015 (Całodzienne) do 07.08.2015 (Całodzienne)
źródło: materiały prasowe

Spacery Badawcze – klucz do kultury dla rodzin Wrocławia

Rodzina to miejsce, gdzie najpełniej kształtuje się człowiek. Dzieci, rodzice, dziadkowie, to zadania, które wymagają przyjaznego środowiska i bogactwa doświadczeń dla ukształtowania osobowości i postaw. Dlatego Fundacja Rodzina i Przedsiębiorczość chce zadbać o dostęp rodzin do kultury – naszej narodowej skarbnicy.

Twój weekend na Wyspie Słodowej. Sprawdź program atrakcji od 10 do 12 lipca

Salsa kubańska, warsztaty polskiego dubbingu do japońskich filmów animowanych, koncert Karpeta Jazz Brothers, strefa rodzinna, biblioteka plenerowa, gry planszowe oraz wiele innych atrakcji sportowych, muzycznych i rekreacyjnych. Spędź z nami trzy dni pełne zabawy i relaksu na świeżym powietrzu. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Termin: 
10.07.2015 (Całodzienne) do 12.07.2015 (Całodzienne)